Náš pobyt v Lázních Sliač

Celkově hodnotíme lázně výborně. Milý personál, chutná strava, nádherná příroda a nejdůležitější léčivé účinky minerálních vod a procedur.

Návštěvu Lázní Sliač jsme spojili s mezinárodními leteckými dny SIAF , ubytovali jsme se v apartmánu, který jsme si objednali dva měsíce před pobytem, nakolik pokud je pěkné počasí, tak těsně před SIAF v Sliači a okolí pokoj volnou nenajdete.

První dojem je příjemný, neboť lázně leží v nádherném parku a tak nás přivítala pěkná zeleň, stromy, květiny. Samotné budovy jsou starší, patří státu, což nám je líto, že jejich nezveľaďuje. V lázeňském areálu najdete další lázeňské domy, které jsou prázdné a chátrají. Pracovníci lázní, ale dělají co mohou a tak i když jsou lázně starší, tak je vidět, že se o ně starají, všude bylo pěkně čistě, vymalováno, uklizeno.

Proč najdete v Lázních Sliač opuštěné budovy, které chátrají? Více se dozvíte zde:
http://dennik.hnonline.sk/ekonomika-a-firmy/318786-nekonecna-kauza-kupelov-sliac-ma-15-rokov
http://www.etrend.sk/trend-archiv/ rok- / cislo-August / kauza-lazne-sliac-závan-korupciou.html
https://www.zzz.sk/clanok/2669-chronologia-privatizacie-kupelov-sliac-a-kovacova

Naše video z lázní

Americký vrtulník Black Hawk na mezinárodních leteckých dnech SIAF 2015.
americký vrtulník Black Hawk

Sliač je malé městečko a tak se do lázní dostanete zcela jednoduše. Z dálnice jdete pouze rovnou do Sliače, přejdete přes městečko a na jeho konci v kopci leží samotné lázně. Jako první je parkoviště, ale při nástupu na pobyt je možné zajet autem až přímo před léčebný dům Palace a vyložit si zavazadla. Následně je třeba místo pro lázeňským domem opustit, protože je to jen pro pár aut.

Parkování

Parkoviště před lázeňským domem Palace.
Parkoviště před lázeňským domem Palace

Parkoviště pro lázeňské hosty je placené, nehlídané a vzdálené přibližně 400 metrů od léčebného domu.


parkoviště

Lázeňský hotel Palace

Samotný léčebný dům Palace poskytuje pouze ubytování a nachází se zde také sál pro taneční večírky a vystoupení, neposkytuje se zde ani strava a ani procedury. Interiér je starší, pochází z dob socialismu. Pokoje jsou zrekonstruované, hezké, udržované a skoro všechny s oddělenými lůžky. Lázně mají i starší pokoje RETRO pro klienty zdravotních pojišťoven, které se prodávají na vyžádání i samoplátcům, kteří jsou méně nároční na ubytování. Do lázní se přece chodí léčit. Převážná klientela je v seniorském věku, ale potkáte tu i mladých, či rodiny s dětmi. My jsme se ubytovali v pěkném prostorném apartmánu, kde dosáhl i signál WiFi, protože internet je pouze u recepce av hale a blízkých pokojích. Z balkonu v apartmánu jsme měli nádherný výhled na letadla, které létaly během leteckých dnů a jejichž vystoupení jsme nestihli na místě akce.

Paula a Peter Sorgerovci.
Paula a Peter Sorgerovci

Pěkný apartmán, ve kterém jsme byli ubytováni.
apartmán ložnice

apartmán obývák

apartmán obývák

apartmán koupelna

Pohled z balkonu v apartmánu.
pohled z balkonu v apartmánu

Léčba a léčivá termální voda

V lázních se léčí nemoci oběhového ústrojí, onkologická onemocnění, nemoci pohybového ústrojí a ženské nemoci. Vyvěrá zde jedinečný léčivý pramen s vysokým obsahem oxidu uhličitého. Ve světě se nacházejí jen tři místa s podobným složením léčivé minerální vody a to v Argentině, Austrálii a Španělsku.

Skoro všechny procedury se podávají v Lázeňském Dome, který se nachází asi 350 metrů od LD Palace. Interiér je starší, také z období socialismu, ale také je o budovu postaráno, vše je udržováno.
Léčebný dům Lázně Sliač

stravování

Na stravu se dochází asi 200 metrů po kryté kolonádě. My jsme byli se stravou velmi spokojeni. Vařily chutnou domácí stravu, porce podávali dost velké.
restaurace

lázeňský park

Lázeňský park je opravdu nádherný, velký, celkově doporučujeme lázně těm, kteří mají rádi procházky. V areálu se nacházejí léčivé prameny a takový unikát zmíníme, že vyvěrají v těsné blízkosti a každý má jiné minerální složení.

Pro malé děti moc toho v lázních nenajdete, lázně nemají dětský koutek, ale v parku se nachází dětská Prolézačka se skluzavkou. V létě je pro lázeňské hosty cenově zvýhodněný vstup na termální koupaliště. U koupaliště jsou hostům k dispozici tenisové kurty. Večer bývají venku taneční zábavy, či vystoupení.

dětská průlezka se skluzavkou

pohled z balkonu dvoulůžkového pokoje

koupaliště Sliač

léčebný dům Bratislava Sliač

Krytá kolonáda, kterou se dostanete k rezervačnímu oddělení, butikem, jakož i do restaurace či kavárny.
kolonáda

tenisové kurty

západ slunce

západ slunce

Známý drahocenný klavír značky Weinbach, který vrátil Viliam Soboňa Lázním Sliač.
Klavír Weinbach, který vrátil Viliam Soboňa Lázním Sliač

Mohlo by vás zajímat

Můžete si prohlédnout oficiální popis, jakož i všechny akciové pobyty z naší nabídky .

Připojujeme několik zajímavých článků o Lázních Sliač:
http://www.pluska.sk/plus-7-dni/domov/stat-hlada-strategickeho-investora-kupele-sliac.html
http://ww.plusjedenden.sk/slovensko /spolocnost/sobona-kupele-piestany-nedostane.html
http://www.noviny.sk/c/slovensko/sobona-neziska-od-statu-spat-kupele-sliac-a-kovacova
http: //spravy.pravda .cz / domace / clanok / 326953-prodat-stat-svůj-podíl-v-laznich-sliac /