filter

Wellness pobyty

Nejhledanější oblasti

TIP
Akcia
od 1 235,27 /noc/osoba

Najobľúbenejší pobyt Zdravie v Piešťanoch ŠPECIÁLNA JÚNOVÁ PONUKA

bath
Lázně Piešťany
Mapa
Piešťany
Od 2 Nocí
Polopenze, All Inclusive
TIP
od 1 707,86 /noc/osoba

Relaxační pobyt Spa & Aquapark

bath
Lázně Turčianske Teplice
Mapa
Turčianske Teplice
Od 1 Noci
Polopenze
Akcia
od 1 956,96 Sleva 38 %
od 1 215,02 /noc/osoba

Pobyt se snídaní nebo polopenzí a vstupem do hotelového Relax centra s bazénem

hotel
Hotel Slovan Tatranská Lomnica
Mapa
Tatranská Lomnica
Od 1 Noci
Snídaně, Polopenze
TIP
od 1 554,39 /noc/osoba

Tatranská dovolená v pohádkovém hotelu v secesním stylu

hotel
Grandhotel Praha Tatranská Lomnica
Mapa
Tatranská Lomnica
Od 1 Noci
Snídaně, Polopenze
TIP
od 1 711,52 /noc/osoba
TIP
od 1 854,24 /noc/osoba

Léto s Remata + 1 dítě do 12 let zcela zdarma

hotel
Horský hotel Remata Ráztočno
Mapa
Ráztočno
Od 2 Nocí
Polopenze
od 4 513,62 /noc/osoba

Luxusní pobyt Royal Harmony plný relaxu a léčebné síly turčianských pramenů

bath
Lázně Turčianske Teplice
Mapa
Turčianske Teplice
Od 2 Nocí
Polopenze
od 1 634,66 /noc/osoba

Relaxační léčebný pobyt Senior s maximem benefitů za výhodnou cenu

bath
Lázně Turčianske Teplice
Mapa
Turčianske Teplice
Od 5 Nocí
Polopenze
TIP
od 1 537,07 /noc/osoba

Wellness pobyt v oblíbeném hotelu v nádherném prostředí Štiavnických vrchů

hotel
Hotel Termál Vyhne
Mapa
Vyhne
Od 2 Nocí
Polopenze
od 1 800,57 /noc/osoba

Wellness pobyt v lázeňském prostředí se širokou nabídkou služeb

hotel
Hotel Hviezda Dudince
Mapa
Dudince
Od 2 Nocí
Polopenze
od 2 147,02 /noc/osoba

Lázeňský relaxační pobyt s polopenzí, vstupem do bazénu a sauny

hotel
Hotel Park Piešťany
Mapa
Piešťany
Od 2 Nocí
Polopenze

Co znamená wellness

Wellness je v podstatě péče o zdraví člověka, které zahrnuje například různé masáže, relaxační techniky, vodní a lázeňské procedury. Wellness je nový moderní životní styl, jehož cílem je zrelaxovat a zrevitalizovať životní energii, či optimalizovat zdraví. Nikde nenajdete přesně definovaný význam slova wellness, ale obecně se spojuje s relaxací, pohodou a zdravým životním stylem.

Běžní hoteloví hosté mají na mysli pod pojmem "jdeme do wellness" hlavně to, že jdou do bazénů a saun, zda na nějakou tu masáž.

wellness v hoteli Kontakt

Sauny

Asi nejznámější sauna je finská s teplotou 75 a více stupňů Celsia, která se vyznačuje vysokou vlhkostí, zda suchá švédská, kde se pohybují teploty okolo 100 - 110 stupňů Celsia. Blahodárné očišťující účinky sauny na lidské zdraví jsou známy již od pradávna. Ve wellness najdete i další typy saun, jak parní s aromaterapií, infrasauny, či biosauny. Ve wellness hotelích najdete převážně jednu suchou saunu a několik parních s různými Aromaterapie, jak ekukaliptovú, solnou, či různé bylinkové. Pobyt v sauně zpříjemňuje převážně upojujúca relaxační hudba.

wellness v hoteli Kontakt sauna

Bazény

Pokud máme na mysli wellness, tak jde hlavně o klid, relax a pohodu. S tím se pojí i bazény, které se nacházejí ve vitálních světech. Pro ty, co vyhledávají adrenalin a zábavu se u bazénů nacházejí různé tobogány, skluzavky, či jiné vodní atrakce. Pro ty co vyhledávají klid jsou vybudovány různé klidové a sedací bazény, zda části v bazénech, které obsahují různé preličky a masážní trysky. Hotely, které mají ve své nabídce wellness a nemají bazén, tak nabízejí alespoň velkou jacuzzi, čili vířivou vanu pro 4 a více osob.

Z hlediska zdraví jsou nejlepší zejména termální bazény s léčivou vodou, které se nacházejí v lázních. Například aquapark Turčianske Teplice, je postaven přímo na léčivem prameni, ze kterého jsou naplněné bazény v aquaparku. Nebo vzácné jsou i přírodní termální lázně, jedním z takových je světoznámý lázeň Zrkadlisko v Lázních Piešťany. Ve většině lázní na Slovensku je při léčbě používána léčivá voda z termálního pramene a pouze některé lázně jsou klimatické, čili se léčí pobytem na zdravém vzduchu.

Pokud chcete udělat něco pro své zdraví, tak je rozdíl koupat se pouze v ohřáté vodě, kterou nabízí mnoho aquaparků, zda koupališť, nebo se vykoupat v přírodní léčivé termální vodě, kterou naleznete v lázeňských zařízeních.

aquapark v Turčianskych Tepliciach

Děti ve wellness

Pro děti ve wellness jsou připraveny různé skluzavky, vodní atrakce, speciálně bazény pro děti s teplejší vodou, zda menší hloubkou bazénů. Pobyt v sauně se malým dětem nedoporučuje. Rovněž nabídka procedur pro děti ve wellness hotelích a lázeňských zařízeních je velmi omezený.

bazén vo wellness hoteli Patince

Děti předškolního věku
Rodiče ve snaze vymyslet program pro své děti vezmou své děti na veřejná koupaliště, do hotelových bazénů, či wellness. Pokud se ale jedná o děti zejména do 3-4 let, tak jejich vystavují riziku, protože malé děti nemají takovou imunitu a hrozí, že se nakazí různými druhy infekcí, které se nacházejí v takových zařízeních. Proto se malým dětem takové pobyty nedoporučují, je to vysloveně na vlastní riziko rodiče. Jak nám jeden pán jednou napsal reakci na náš článek, že když vidí, jak si dospělí močí své nohy v bazénu pro nejmenší, tak mu je špatně, nakolik se sem tam ti maličký trochu i napijí z té vody. V některých lázních je výslovně zakázáno pobyt pro malé děti, protože voda je pro ně příliš agresivní.

Masáže a procedury

Nabídka masáží ve wellness hotelích a lázeňských zařízeních je opravdu vysoká. Převažují různé druhy masáží, od celotělové až po různé speciální na obličej, či thajské masáže. Exkluzivní wellness hotely nabízejí různé ošetření při kterých se používá speciální kosmetika a tak jsou uspokojeni i ti nejnáročnější klienti. Procedury v lázních bývají většinou na základě doporučení lékaře, který je doporučí hned při nástupu na pobyt. Procedury vám časuje a tak máte dopředu přesně stanovený program.

Kúpele Rajecké Teplice

Zkrášlovací procedury

Zejména pro dámy, které dbají o svůj zevnějšek, jsou připraveny zkrášlovací procedury, které zahrnují speciální pobyty pro ženy. Jedná se o souhrn služeb a procedur, které jsou připraveny speciálně pro ženy.

Kúpele  Piešťany procedúra pre ženy

Několik tipů na dobré wellness

V dnešní době si mnoho hotelů dalo přívlastek wellness hotel, ale ne vždy je to tak i ve skutečnosti.

Mezi zařízení, které mají opravdu dobrý wellness určitě patří například:

Wellness hotel Kontakt **** Stará Lesná výborné služby, pěkný wellness pro náročné.
Grand hotel Permon **** Podbánske s největším hotelovým wellness na Slovensku.
Wellness hotel Borovica **** Štrbské Pleso v tiché přírodě ve Vysokých Tatrách.
Wellness hotel Chopok **** Demänovská dolina - výborný pro rodiny s dětmi, tak i pro lyžaře se nachází velmi blízko Jasná.
Hotel Termál *** Vyhne s menším wellness a léčivou vodou, hlavně náš oblíbený.
Wellness hotel Patince **** s velkou nabídkou wellness procedur.
Hotel Kaskády **** Sliač exkluzivní hotel pro náročné s velkým výběrem speciálních pobytů.