Navigovat do místa
Kúpele Bojnice
a.s.
972 01 Bojnice
Slovenská republika
Turistický region
Stredné Slovensko, Západné Slovensko, Horná Nitra, Vtáčnik, Strážovské vrchy, Ponitrie, Trenčiansky kraj

Lázně Bojnice

Oblíbené
Poloha Západné Slovensko, Trenčiansky kraj, Prievidza, Bojnice
Zavolejte nám - +421 2 21 02 57 57
Počet zobrazení: 993831×

Rádi bychom vás informovali, že máme uzávěrku 17.6. - 19.06.2024 (doobeda) je naplánovaná dezinfekcia venkovního bazénu v LD Mier. Zákazníci, kteří si chtějí rezervovat pobyt v Dynamiku, mají přístup do různých databází a mají přístup do databáze v LD Bôrina.

Navigovat do místa
Kúpele Bojnice
a.s.
972 01 Bojnice
Slovenská republika
Turistický region
Stredné Slovensko, Západné Slovensko, Horná Nitra, Vtáčnik, Strážovské vrchy, Ponitrie, Trenčiansky kraj

Popis lázní

Lázně Bojnice se nacházejí ve střední části Hornonitrianské kotliny při úpatí pohoří Malá Magura, na pravém břehu řeky Nitra, v nadmořské výšce 297 mnm Jsou obklopeny smíšenými listnatými a jehličnatými lesy a proto mají velmi příznivé klimatické podmínky s průměrnou denní teplotou vzduchu 9ºC a 2000 slunečními hodinami v roce. Poloha, teplé léčivé prameny, vhodné klimatické podmínky a jeden z nejstarších a nejkrásnějších lázeňských parků na Slovensku vytvářejí ideální podmínky pro lázeňskou léčbu nervových chorob a nemocí pohybového ústrojí, regeneraci a odpočinek. Základem léčebných procedur je voda s teplotou až do 52ºC. K dispozici je 7 hypertermální a isotermních bazénů, vodoléčebné procedury, elektroléčba, manipulační léčba páteře, akupunktura, kyslíková terapie a pobyt v solné jeskyni. V areálu lázní, kromě ubytovacích zařízení, jsou i dva venkovní a tři vnitřní bazény s teplou vodou, saunový svět, solná jeskyně i fitness. Bojnice jsou také známou a turisticky velmi vyhledávanou oblastí, především díky bohaté historii, kulturním památkám, atrakcím, atraktivním veřejným prostorem a široké škále rekreačních možností. V okolí mají návštěvníci možnost navštívit Bojnický zámek, známou zoologickou zahradu, či termální koupaliště Čajka.

Proč si vybrat tyto lázně

 • klidné místo v srdci Slovenska
 • venkovní bazény s léčivou vodou
 • turisticky vyhledávaná oblast
 • kulturní léto
 • 2000 slunečních hodin v roce

Náš názor

Návštěvníci lázní mají možnost ubytovat se v několika léčebných domech. Léčebný dům Lysec s Balneoterapií je propojen s LD Mír, z ostatních léčebných domů se na stravu a procedury dochází, nejdále však 250 m. V těsné blízkosti se nachází Bojnický zámek, letní koupaliště a ZOO. Celoročně patří tyto lázně k nejvyhledávanějším.

Zaměření lázní

V lázních se léčí choroby pohybového ústrojí, revmatická onemocnění, nervové choroby, ženské nemoci, nemoci z povolání a nemoci ledvin a močových cest. Lázně Bojnice nabízejí mimo jiné i redukčně-ozdravné pobyty, kterým se potěší osoby s nadbytečnými kilogramy.

Přírodní léčivé zdroje

V lázních Bojnice je při léčebných procedurách základem sirnatá léčivá voda vyvěrající z devíti pramenů (hydrogen-uhličitanovo-síranová a vápníko - hořčíková hypotonická Akratoterma s teplotou od 28 - 52 ° C), která podporuje látkovou výměnu a imunitu, které zlepšují celkový stav organismu.

Wellness

Bazény

Zelený bazén
s teplotou vody 34°C

Janův koupel
s teplotou vody 34ºC

Venkovní bazén Strand
s teplotou vody 32 - 36ºC


Venkovní bazén LD Mír
s teplotou vody 32 - 36ºC

Velký bazén LD Baník
s teplotou vody 33ºC

Malý bazén LD Baník
s teplotou vody 40 - 41ºC

Wellness - v budově Relax centra v blízkosti léčebného domu Mír

 • klasická, reflexní, lávovými kameny, manuální lymfodrenáž, anticelulitidní, vakuová masáž - baňkování, thajská, antimigrenózním masáž, sportovní
 • solný lázeň - 40°C teplá koupel spojen s inhalací soli, procedura, která má podobné účinky jako koupání v moři
 • bylinková koupel - parní lázeň s přidáním vonných přísad, nebo extraktů z léčivých bylin s teplotou vzduchu 45°C, který podporuje léčbu dýchacích cest a revmatických chorob
 • suchá finská sauna
 • sanarium - relaxační procedura při níž se 65ºC teplo střídá s ochlazením a tak posiluje imunitu a krevní oběh
 • fitness

Pro děti

Děti do 3 let mají pobyt zdarma. Možné je zapůjčení dětské postýlky bez doplatku. Děti do 15 let nemohou využívat procedury. Volný je vstup do bazénu, ale pouze v doprovodu rodiče.

Historie

První písemná zmínka o termálních pramenech pochází z roku 1113 a píše se v ní, že už v těchto dobách se voda z termálních pramenů používala na léčivé koupele. Lázně v 16. století vybudoval Alex Thurzo, jeden z majitelů Bojnického zámku, z tohoto období (rok 1549) se zachovaly i první písemné zmínky o lázních, jak vodní nádrže s různými teplotami vody. Lázně přestavěli v 17. století hrabě Pálffy a hraběnka Khuenová. Koncem 19. a začátkem 20. století lázně zrekonstruoval hrabě Jan Pálffy. Později byl jejich majitelem Jan Baťa. Od roku 1959 dostalo město Bojnice statut lázeňské město a od té doby poskytují lázně své procedury pacientům a klientům ze Slovenska, jakož i zahraničí.


UŽITEČNÉ INFORMACE

Poloha lázní

5 km od města Prievidza, 1 km od ZOO Bojnice.

Internet

V prostorách recepce v LD Lysec, Bôrina (Baník) a Mier.

Parkování

Parkování přímo před LD Lysec, Bôrina (Baník), Tribeč, parkoviště jsou monitorovány za poplatek. Držitelé průkazu ZTP jsou od poplatku za parkování osvobození. Pro ostatní LD v areálu lázní zabezpečených rampou, do 50 m od jednotlivých LD.

Zvířata

Není možné ubytování se zvířetem.

Podávání stravy

Podávání stravy je v LD Lysec, Baník, Mír na 2 směny v časech: snídaně: 6:45 - 8:30 hod., oběd: 1.smena: 11:30 -12:15 hod., 2.smena: 12:30 - 13:30 hod., večeře: 1. směna: 17:15 - 18:00 hod., 2.smena: 18:15 - 19:00 hod.

Check in / Check out

11:00 hod. / 10:00 hod.

Informujeme, že od 3. ledna 2024 se mění na areál kúpeľov. Nové informace o Kúpalisku Čajka - adresa: Zámok a okolie 974, Bojnice.

Nejčastější otázky o lázních Lázně Bojnice

Uvedené vzdálenosti jsou měřeny vzdušnou čarou, skutečná délka cesty může být jiná.
které atrakce se nacházejí v blízkosti?
1
3