Navigovat do místa
KÚPELE LÚČKY a.s.
034 82 Lúčky
okres Ružomberok
Slovenská republika
Turistický region
Liptov, Severné Slovensko, Žilinský kraj, Chočské vrchy

Lázně Lúčky

Oblíbené
Poloha Stredné Slovensko, Žilinský kraj, Ružomberok, Lúčky
Zavolejte nám - +421 2 21 02 57 57
Počet zobrazení: 552781×

10 % sleva na lázeňské pobyty Klasik a Aqua-Vital v termínu 02.04. - 31.05.2024 a Senior pobyt v termínu 07.04. - 31.05.2024. Sleva neplatí pro Víkendový wellness pobyt.

Navigovat do místa
KÚPELE LÚČKY a.s.
034 82 Lúčky
okres Ružomberok
Slovenská republika
Turistický region
Liptov, Severné Slovensko, Žilinský kraj, Chočské vrchy

Popis lázní

Lázně Lúčky patří mezi nejstarší lázně na Slovensku a leží na rozhraní Liptova a Oravy pod úbočím Velkého Choča v nadmořské výšce 1611 mnm Zařazují se do mírně chladné klimatické oblasti tatranských horských pásem s jehličnatými lesy a horskými loukami. Lázně mají dlouholetou tradici v komplexní léčbě gynekologických onemocnění a dnes se zde léčí onkologické nemoci, nemoci trávicího ústrojí, nemoci z poruchy látkové výměny a žláz s vnitřní sekrecí, netuberkulózní nemoci dýchacích cest, nervové onemocnění, nemoci pohybového ústrojí, ženské nemoci, nemoci z povolání , osteoporóza. K léčbě přispívá sádrovcové-zemitá uhličitá voda o teplotě 32 ° C a pro účely léčebného procesu se využívají vanové koupele, rašelinové zábaly, parní lázně a další vodoléčebné procedury spojené s masáží, které se doplňují rehabilitačním tělocvikem a fyzikální léčbou. Areálu lázní dominuje léčebný dům Choč, který nabízí komplexní služby pod jednou střechou, a nádherný lázeňský park. Kromě kvalitních služeb a léčebných procedur je klientům lázní k dispozici také celoročně otevřený AQUA-VITAL Park, jehož součástí je vnější rekreační bazén a pro náročnější Vitální svět s nabídkou různých saun a lázní. V blízkosti venkovních bazénů se nacházejí také atrakce jako obrovské šachy, volejbalové hřiště, dětská trampolína, dětské houpačky, dětské prolézačky. V suterénu Dependance Liptov se nachází také wellness, kde si klienti mohou vychutnat kombinaci slané vody v Jacuzzi a saunování ve finské sauně a infrasauně. K wellnessu patří i mokrá a suchá solná jeskyně, ve které si zase mohou odpočinout při relaxační hudbě a vyzkoušet její léčivé účinky, které mají podpůrný vliv na léčbu. V areálu lázní je k dispozici i Sportpark Lúčky, jehož součástí jsou tenisové kurty a bowling. Překrásné přírodní horské prostředí spojené s léčivou minerální vodou zaručí dokonalý odpočinek a relax. Velmi oblíbené se staly lázně m ezi seniory, protože se nacházejí v krásném horském prostředí s čistým vzduchem av rámci areálu není nutné absolvovat dlouhou chůzi. Lázně jsou vhodné pro všechny věkové kategorie a nabízejí různé druhy pobytů a to léčebné, léčebně preventivní, víkendové, seniorské a programové pobyty pro ženy a pro muže a klienti se sem opakovaně vracejí a to kvůli příjemné rodinné atmosféře, kvalifikovanému personálu, odborné léčbě s dlouholetou tradicí, léčivé minerální vodě a také čistému vzduchu přesycenému vůní jehličnatých lesů.   Lázně Lúčky jsou to pravé místo pro odpočinek, zlepšení zdravotního stavu a načerpání nových sil.

Důvody proč si vybrat tyto lázně

 • celoročně otevřený vodní park
 • solná jeskyně a jacuzzi se slanou vodou
 • vhodné i pro rodiny s dětmi
 • příjemné horské prostředí

Náš názor

Oblíbené lázně Lúčky vhodné pro všechny věkové kategŕie, které díky kompaktnímu areálu nabízejí svým klientům téměř všechno. V areálu se nachází několik možností ubytování, Aqua-Vital Park a Sport Park Lúčky.

Zaměření lázní

Lázně jsou známé díky svým výborným výsledkům v léčbě gynekologických onemocnění.

Již v minulosti za tu léčili nervové choroby a pohybové ústrojí.

V Lázních Lúčky se léčí nemoci ženské, revmatická onemocnění a onemocnění pohybového ústrojí.

 • Onkologická onemocnění.
 • Onemocnění trávicího ústrojí.
 • Nemoci z poruchy látkové výměny a žláz s vnitřní sekrecí.
 • Netuberkulózní nemoci dýchacích cest.
 • Nervové choroby.
 • Onemocnění pohybového ústrojí.
 • Ženské nemoci - pooperační stavy, léčba neplodnosti a jiné.
 • Nemoci z povolání - indikační skupiny - 3,4,8.
 • Podpůrná léčba a prevence osteoporózy

Lázně mají i komplexní osteoporotický program.

Využívají se hlavně vanové koupele, rašelinové zábaly, parní lázně a další vodoléčebné procedury spojené s masážemi.

Doplňkem je rehabilitační tělocvik a fyzikální léčba.

Přímo v lázních se nacházejí ambulance: ortopedická, gynekologická a ambulance fyziatrie, balneologie a léčebné rehabilitace.

Přírodní léčivé zdroje

Základem léčebného pobytu je sádrově-zemitá uhličitá minerální voda s obsahem kysličníku uhličitého a teplotou 32 ° C.

Wellness

Venkovní bazény:

 • venkovní rekreační bazén s teplotou vody 28 - 33 ° C s vodními atrakcemi (protiproud, vodní hřib, chrliče vody, osvětlení pod hladinou, podvodní masážní trysky)
 • venkovní klidový sedací bazén s teplotou vody 36 - 38 ° C

Vnitřní vitální svět:

 • minerální bazén s teplotou vody 33 - 35 ° C
 • sauny - finská, mentolová, římská parní lázeň
 • tepidárium
 • masážní sprcha
 • dešťová sprcha
 • Kneippova koupel nohou střídavé bazénky s horkou a studenou vodou
 • bar s nabídkou jídel a nápojů

Od května 2015 je otevřen nový vnější Vitální svět, který doplnil nabídku celoročně otevřeného AQUA-VITAL Parku o novou finskou saunu, nový ochlazovací bazén a jacuzzi pod širým nebem.

Pro děti

Děti do 6 let mají pobyt zdarma. Od 6 - 12 let je možné využít léčebný balík s ubytováním dítěte na přistýlce. Pro děti do 3 let je možné zapůjčit si dětskou postýlku zdarma. Pro menší děti je venku k dispozici skluzavka a v plaveckém bazénu jsou různé atrakce vhodné pro děti. V rámci wellness centra mají děti omezený čas na využití saun a to od 12:00 - 16:00 hod. Vstup do saun je povolen pouze dětem starším 14 let. Děti do 6 let nemají povoleno využívání procedur. Pro děti od 6 let jsou k dispozici některé vanové procedury a vstup do solné jeskyně.

Historie

První písemná zmínka o samotných lázních pochází z roku 1712, i když léčivé účinky vodních pramenů byly známy již v dřívějších dobách. Používaly se pitné a lázeňské kúry a časem začaly vznikat lázeňské budovy, kde kolem roku 1760 začala lázeňská léčba vzkvétat. Největší rozmach nastal koncem 18. a začátkem 19.století, kde se v lázních začaly léčit nejen domácí, ale i zahraniční pacienti. V roce 1872 koupil lázně od státu Ján Tholt, který lázně zrenovoval a tím lázně zpopularizoval. Po druhé světové válce lázně znárodnil komunistický stát, který je rozšířil a tím změnil jejich původní vzhled. V roce 2008 vznikl nový vitální svět s vnějšími a vnitřními bazémni a saunami.


UŽITEČNÉ INFORMACE

Poloha lázní

Na rozhraní Oravy a Liptova, v překrásném prostředí Chočských vrchů, 14 km od města Ružomberok, 23 km od města Liptovský Mikuláš.

Internet

V lázních jsou dvě možnosti využívání internetového připojení: WiFi připojení (Liptov, Adam, Diana, Barbora, Choč, Kubo) nebo připojení přes kabel (Cyril, Maja). Kabel je možné zakoupit si na recepci. Internet je zdarma.

Parkování

Parkování na parkovištích P1 a P2 chráněných kamerovým systémem je zpoplatněno dle aktuálního ceníku lázní.

Zvířata

Pobyt se zvířetem není z hygienických důvodů v lázních možný.

Check in / Check out

Nástup na pobyt závisí na druhu pobytu. Pokud pobyt začíná obědem, check in je po 12:00 hod. Pokud pobyt začíná večeří, check in je po 14:00 hod., Check out do 10:00 hod.

Nejčastější otázky o lázních Lázně Lúčky

Uvedené vzdálenosti jsou měřeny vzdušnou čarou, skutečná délka cesty může být jiná.
které atrakce se nacházejí v blízkosti?
1
3