+421 2 21 02 57 57
KÚPELE LÚČKY a.s.
034 82 Lúčky
okres Ružomberok
Slovenská republika
Turistický region
Liptov, Severné Slovensko, Žilinský kraj, Chočské vrchy

Lázně Lúčky

UŽITEČNÉ INFORMACE

Poloha lázní

Na rozhraní Oravy a Liptova, v překrásném prostředí Chočských vrchů, 14 km od města Ružomberok, 23 km od města Liptovský Mikuláš.

Internet

V lázních jsou dvě možnosti využívání internetového připojení: WiFi připojení (Liptov, Adam, Diana, Barbora, Choč, Kubo) nebo připojení přes kabel (Cyril, Maja). Kabel je možné zakoupit si na recepci. Internet je zdarma.

Parkování

Parkoviště u KH Choč za poplatek. Parkování u ostatních LD v rámci areálu zdarma.

Zvířata

Pobyt se zvířetem není z hygienických důvodů v lázních možný.

Check in / Check out

Nástup na pobyt závisí na druhu pobytu. Pokud pobyt začíná obědem, check in je po 12:00 hod. Pokud pobyt začíná večeří, check in je po 14:00 hod., Check out do 10:00 hod.

Popis lázní

Lázně Lúčky patří mezi nejstarší lázně na Slovensku a leží na rozhraní Liptova a Oravy pod úbočím Velkého Choča v nadmořské výšce 1611 mnm Zařazují se do mírně chladné klimatické oblasti tatranských horských pásem s jehličnatými lesy a horskými loukami. Lázně mají dlouholetou tradici v komplexní léčbě gynekologických onemocnění a dnes se zde léčí onkologické nemoci, nemoci trávicího ústrojí, nemoci z poruchy látkové výměny a žláz s vnitřní sekrecí, netuberkulózní nemoci dýchacích cest, nervové onemocnění, nemoci pohybového ústrojí, ženské nemoci, nemoci z povolání , osteoporóza. K léčbě přispívá sádrovcové-zemitá uhličitá voda o teplotě 32 ° C a pro účely léčebného procesu se využívají vanové koupele, rašelinové zábaly, parní lázně a další vodoléčebné procedury spojené s masáží, které se doplňují rehabilitačním tělocvikem a fyzikální léčbou. Areálu lázní dominuje léčebný dům Choč, který nabízí komplexní služby pod jednou střechou, a nádherný lázeňský park. Kromě kvalitních služeb a léčebných procedur je klientům lázní k dispozici také celoročně otevřený AQUA-VITAL Park, jehož součástí je vnější rekreační bazén a pro náročnější Vitální svět s nabídkou různých saun a lázní. V blízkosti venkovních bazénů se nacházejí také atrakce jako obrovské šachy, volejbalové hřiště, dětská trampolína, dětské houpačky, dětské prolézačky. V suterénu Dependance Liptov se nachází také wellness, kde si klienti mohou vychutnat kombinaci slané vody v Jacuzzi a saunování ve finské sauně a infrasauně. K wellnessu patří i mokrá a suchá solná jeskyně, ve které si zase mohou odpočinout při relaxační hudbě a vyzkoušet její léčivé účinky, které mají podpůrný vliv na léčbu. V areálu lázní je k dispozici i Sportpark Lúčky, jehož součástí jsou tenisové kurty a bowling. Překrásné přírodní horské prostředí spojené s léčivou minerální vodou zaručí dokonalý odpočinek a relax. Velmi oblíbené se staly lázně m ezi seniory, protože se nacházejí v krásném horském prostředí s čistým vzduchem av rámci areálu není nutné absolvovat dlouhou chůzi. Lázně jsou vhodné pro všechny věkové kategorie a nabízejí různé druhy pobytů a to léčebné, léčebně preventivní, víkendové, seniorské a programové pobyty pro ženy a pro muže a klienti se sem opakovaně vracejí a to kvůli příjemné rodinné atmosféře, kvalifikovanému personálu, odborné léčbě s dlouholetou tradicí, léčivé minerální vodě a také čistému vzduchu přesycenému vůní jehličnatých lesů.   Lázně Lúčky jsou to pravé místo pro odpočinek, zlepšení zdravotního stavu a načerpání nových sil.

Důvody proč si vybrat tyto lázně

 • celoročně otevřený vodní park
 • solná jeskyně a jacuzzi se slanou vodou
 • vhodné i pro rodiny s dětmi
 • příjemné horské prostředí

Náš názor

Oblíbené lázně Lúčky vhodné pro všechny věkové kategŕie, které díky kompaktnímu areálu nabízejí svým klientům téměř všechno. V areálu se nachází několik možností ubytování, Aqua-Vital Park a Sport Park Lúčky.

Zaměření lázní

Lázně jsou známé díky svým výborným výsledkům v léčbě gynekologických onemocnění.

Již v minulosti za tu léčili nervové choroby a pohybové ústrojí.

V Lázních Lúčky se léčí nemoci ženské, revmatická onemocnění a onemocnění pohybového ústrojí.

 • Onkologická onemocnění.
 • Onemocnění trávicího ústrojí.
 • Nemoci z poruchy látkové výměny a žláz s vnitřní sekrecí.
 • Netuberkulózní nemoci dýchacích cest.
 • Nervové choroby.
 • Onemocnění pohybového ústrojí.
 • Ženské nemoci - pooperační stavy, léčba neplodnosti a jiné.
 • Nemoci z povolání - indikační skupiny - 3,4,8.
 • Podpůrná léčba a prevence osteoporózy

Lázně mají i komplexní osteoporotický program.

Využívají se hlavně vanové koupele, rašelinové zábaly, parní lázně a další vodoléčebné procedury spojené s masážemi.

Doplňkem je rehabilitační tělocvik a fyzikální léčba.

Přímo v lázních se nacházejí ambulance: ortopedická, gynekologická a ambulance fyziatrie, balneologie a léčebné rehabilitace.

Přírodní léčivé zdroje

Základem léčebného pobytu je sádrově-zemitá uhličitá minerální voda s obsahem kysličníku uhličitého a teplotou 32 ° C.

Wellness

Venkovní bazény:

 • venkovní rekreační bazén s teplotou vody 28 - 33 ° C s vodními atrakcemi (protiproud, vodní hřib, chrliče vody, osvětlení pod hladinou, podvodní masážní trysky)
 • venkovní klidový sedací bazén s teplotou vody 36 - 38 ° C

Vnitřní vitální svět:

 • minerální bazén s teplotou vody 33 - 35 ° C
 • sauny - finská, mentolová, římská parní lázeň
 • tepidárium
 • masážní sprcha
 • dešťová sprcha
 • Kneippova koupel nohou střídavé bazénky s horkou a studenou vodou
 • bar s nabídkou jídel a nápojů

Od května 2015 je otevřen nový vnější Vitální svět, který doplnil nabídku celoročně otevřeného AQUA-VITAL Parku o novou finskou saunu, nový ochlazovací bazén a jacuzzi pod širým nebem.

Pro děti

Děti do 6 let mají pobyt zdarma. Od 6 - 12 let je možné využít léčebný balík s ubytováním dítěte na přistýlce. Pro děti do 3 let je možné zapůjčit si dětskou postýlku zdarma. Pro menší děti je venku k dispozici skluzavka a v plaveckém bazénu jsou různé atrakce vhodné pro děti. V rámci wellness centra mají děti omezený čas na využití saun a to od 12:00 - 16:00 hod. Vstup do saun je povolen pouze dětem starším 14 let. Děti do 6 let nemají povoleno využívání procedur. Pro děti od 6 let jsou k dispozici některé vanové procedury a vstup do solné jeskyně.

Historie

První písemná zmínka o samotných lázních pochází z roku 1712, i když léčivé účinky vodních pramenů byly známy již v dřívějších dobách. Používaly se pitné a lázeňské kúry a časem začaly vznikat lázeňské budovy, kde kolem roku 1760 začala lázeňská léčba vzkvétat. Největší rozmach nastal koncem 18. a začátkem 19.století, kde se v lázních začaly léčit nejen domácí, ale i zahraniční pacienti. V roce 1872 koupil lázně od státu Ján Tholt, který lázně zrenovoval a tím lázně zpopularizoval. Po druhé světové válce lázně znárodnil komunistický stát, který je rozšířil a tím změnil jejich původní vzhled. V roce 2008 vznikl nový vitální svět s vnějšími a vnitřními bazémni a saunami.


Nejčastější otázky o lázních Lázně Lúčky

Uvedené vzdálenosti jsou měřeny vzdušnou čarou, skutečná délka cesty může být jiná.
které atrakce se nacházejí v blízkosti?
1
3