Navigovat do místa
Turistický region
Západné Slovensko, Považie, Strážovské vrchy, Trenčiansky kraj, Javorníky, Biele Karpaty

Lázně Nimnica

Oblíbené
Poloha Západné Slovensko, Trenčiansky kraj, Púchov, Nimnica
Zavolejte nám - +421 2 21 02 57 57
Počet zobrazení: 631549×
Pobyty
Navigovat do místa
Turistický region
Západné Slovensko, Považie, Strážovské vrchy, Trenčiansky kraj, Javorníky, Biele Karpaty

Popis lázní

Lázně Nimnica patří mezi nejmladší lázně na Slovensku. Leží v údolí Váhu v Trenčianském kraji, mezi Púchovem a Považskou Bystricí, při velkém vodním díle Přehrada mládeže (Nosická vodní nádrž), v nadmořské výšce 300 m. n. m. Klimatické podmínky lázní mají charakter podhorského podnebí s mírnými zimami a teplými léty. Areál lázní tvoří pouze objekty spojené s lázeňskou léčbou pacientů. V lázních se nacházejí prameny alkalických kyselek, jejichž teplota je 10 - 15°C a minerální voda obsahuje sodík, draslík, hořčík, železo, vápník, chlór, jód a volný oxid uhličitý. Využívá se na pitnou a inhalační léčbu i na vanové uhličité koupele. Volný čas mohou klienti trávit přímo v areálu lázní nebo blízkém okolí. Nedaleká vodní nádrž přehrady je rekreační oblastí s možností vodních sportů, rybolovu a plavby výletní lodí. Pěší turistika a cykloturistika po okolním lesoparku a do vzdálenějších Javorníků je ideální volbou pro ty aktivnějších a náročnější turisty. V blízkém městě Púchov se nachází archeologické muzeum a muzeum kol, v Považské Bystrici zříceniny hradu. Lednické Rovne jižním směrem od lázní Nimnica, je známé sklářskou výrobou a Slovenské sklářským muzeem. Město Ilava láká zámečkem, v němž je Muzeum obchodu a restaurace, dále město Trenčín, který je městskou památkovou rezervací, se středověkým hradem, patří k nejvýznamnějším hradním komplexem na Slovensku a město Žilina je městská památková rezervace s více muzei, poměrně velkým náměstím s měšťanskými domy s arkádami kolem náměstí. Množství relaxačních a léčebných procedur, fitness a wellness centrum, multifunkční a minigolfové hřiště, přehrada, pohoří Javorníků a Strážovských vrchů, nedaleké lyžařské střediska, to vše čeká návštěvníky lázní, kteří se zde určitě nudit nebudou.

Důvody proč si vybrat tyto lázně

 • minerální voda z několika pramenů
 • medicínské wellness centrum (bazén sauny)
 • solná jeskyně
 • aktivity v okolí (turistické a cyklo trasy, vodní přehrada, kulturní památky)

Náš názor

Lázně Nimnica patří mezi nejmladší slovenské lázně a jsou minerální perlou Slovenska. Klienti mají na výběr z několika úrovní ubytování a to od jednoduchého až po luxusní. Centrem lázní je KD Balnea Grand s komplexními službami (kromě ubytování poskytuje procedury, stravování, nachází se zde Medicínské wellness centrum a fitness, restaurace imprese, společenský pavilon, Café Balneo, Kiosk), které poskytuje i klientům ubytovaným v ostatních lázeňských domech. Vzdálenost jednotlivých lázeňských domů od KD Balnea Grand je cca 200 m.

Zaměření lázní

 • Onkologická onemocnění
 • Onemocnění oběhového a trávicího ústrojí
 • Nemoci z poruchy látkové přeměny a žláz s vnitřní sekrecí
 • Netuberkulózní nemoci dýchacích cest
 • Nervové choroby
 • Onemocnění pohybového ústrojí
 • Ženské nemoci
 • Nemoci z povolání

Přírodní léčivé zdroje

Nimnické prameny kromě vysokého obsahu volného kysličníku uhličitého obsahují další minerální prvky jako jsou draslík, vápník, křemík, hořčík, železo, dusík, chlór a jód. Teplota vody je v rozmezí 10 až 15 ° C. A právě díky tomuto minerálnímu složení jakož i díky klimatickým podmínkám (podhorské podnebí, mírné zimy a teplé léta) jsou přímo předurčeny k léčbě nemocí dýchacích cest. Navzdory své krátké existenci jsou lázně navštěvované nejen slovenskou klientelou, ale v poslední době jsou vyhledávány i návštěvníky ze zahraničí. Nimnická minerální voda se využívá k léčebným účelům jednak ve formě pitné a inhalační kúry jakož i ve formě léčivých lázní, které se kombinují s dalšími procedurami jako jsou vodoléčba, procedury fyzikální terapie, krátkovlnná diatermie, ionoforéza, galvanizace, faradizácia, horské slunce, rehabilitační tělocvik av neposlední míře i léčebná výživa. Množství relaxačních a léčebných procedur, fitness a wellness centrum, multifunkční a minigolfové hřiště, přehrada, pohoří Javorníků a Strážovských vrchů, nedaleké lyžařské střediska - to vše čeká návštěvníky lázní, kteří se zde určitě nudit nebudou.

Wellness

Medicínské wellness centrum:

 • whirpool
 • různé druhy saun (finská, parní, infrasauna, bylinková, parní, solná)
 • tepidária
 • Kneippova koupel
 • tropické sprchy
 • bazén (teplota vody 33-35 ° C)

Solná jeskyně:

 • specifické mikroklima, která v jeskyni vzniká, pomáhá proti stresu a únavě, při léčení horních a dolních cest dýchacích, při snížené činnosti štítné žlázy, onemocněních trávicího traktu, dermatologických onemocněních

Služby

 • medicínské wellness centrum
 • solná jeskyně

Pro děti

Děti do 3 let bez nároku na služby grátis. Děti do 10 let mají ubytování se stravou za zvýhodněné ceny. Venkovní dětské hřiště. Speciální ceny vstupů pro děti s rodiči do medicínského wellness centra.

Historie

Základy Nimnických lázní byly položeny poté, co v roce 1953 při hloubení základové jámy přehradní zdi pod hladinou Váhu objevili vodu, která byla čistá, slaná a šuměla. Později, při hydrogeologickém průzkumu se zjistilo, že voda se vyznačuje vysokou koncentrací látek (draslík, vápník, křemík, hořčík, železo, dusík, chlór a jód) a navíc obsahuje i volný kysličník uhličitý. Léčivé účinky vody se projevily u pracovníků přehrady, kteří ji pili a po jejím zdravotním ověření se Nimnica staly známé vodou, která má zázračné účinky na lidský organismus.


UŽITEČNÉ INFORMACE

Poloha lázní

Mezi Púchovem a Považskou Bystricí, v blízkosti vodní nádrže Přehrada mládeže, cca 25 km od města Žilina.

Internet

WIFI připojení v celém areálu lázní.

Parkování

V areálu lázní jen s povolením, zdarma pro zdravotně a těžce postižené občany s průkazem ZTP. K dispozici je parkoviště před KD Salvator.

Zvířata

Ubytování se zvířetem není možné.

Podávání stravy

V Lázeňském Dome Balnea Grand. Bližší informace o čase stravování dostane klient při příjezdu na recepci v závislosti na zakoupeného balíčku. Orientační časy podávání stravy: RA 7:00 - 8:30, O 11:30 - 13:00, VE 17:30 - 19:00 hod.

Nejčastější otázky o lázních Lázně Nimnica

Uvedené vzdálenosti jsou měřeny vzdušnou čarou, skutečná délka cesty může být jiná.
které atrakce se nacházejí v blízkosti?
1
3