Navigovat do místa
Kúpele Červený Kláštor - Smerdžonka
Červený Kláštor 147
059 06
Slovenská republika
Turistický region
Východné Slovensko, Zamagurie, Spiš, Prešovský kraj, Spišská Magura, Pieniny

Lázně Červený Kláštor

Oblíbené
Poloha Východné Slovensko, Prešovský kraj, Kežmarok, Červený Kláštor
Zavolejte nám - +421 2 21 02 57 57
Počet zobrazení: 336847×
Navigovat do místa
Kúpele Červený Kláštor - Smerdžonka
Červený Kláštor 147
059 06
Slovenská republika
Turistický region
Východné Slovensko, Zamagurie, Spiš, Prešovský kraj, Spišská Magura, Pieniny

Popis lázní

Lázně nacházející se v nejmenším, ale zároveň i nejkrásnějším národním parku Pieniny, který je známý panenskou přírodou s vysokým stupněm ochrany, poskytují vytoužený relax s krásnými výhledy na okolní vrchy Sokolica, Tři Koruny, množství turistických tras, oblíbené plavby na vorech, cyklistické trasy, různé památky jako Červený klášter založen kartuziánský mnichy, středověký hrad Niedzica, plavby po Čorštýnskom jezeře, a mnoho jiných. Místo, kde se minerální voda s příznivými účinky pro organismus dostávala na povrch nazvali místní pro specifický zápach sirovodíku "Smerdžonka". Přírodní, léčivá minerální voda je díky svému složení vhodná pro léčení kožních a neurologických chorob, nemocí pohybového ústrojí a při pitných procedurách i při poruchách trávicího ústrojí. V areálu lázní, kromě ubytovacích zařízení, je množství sportovních a oddychovo-relaxačních zón na trávení volného času. Najdeme zde i kapli s nádhernou ikonou, která je zasvěcena Matce ustavičné pomoci a květinovou a bylinkovou zahradu. V lázeňském parku je klientům k dispozici okruh vnější Kneipp terapie s balančním chodníkem, absolvování Kořeny pozitivně ovlivňuje udržování kloubní stability a balanční funkce organismu. Nenechte si ujít příležitost navštívit jeden z nejkrásnějších koutů Slovenska při hranicích s Polskem, zažít horskou pohostinnost a poznat přírodní krásy této oblasti, která nabízí návštěvníkovi různorodé možnosti, ať už aktivního nebo pasivního odpočinku.

Proč si vybrat tyto lázně

 • horské prostředí
 • klimatické lázně s bohatou historií
 • omlazující kosmetické procedury PQAge
 • léčivý pramen Smerdžonka se specifickým zápachem po sirovodíku

Náš názor

Lázně se nacházejí v horském prostředí Pienin, díky kterému získaly status klimatických lázní. Nabízejí ubytování různého standardu přímo v areálu se nachází několik oddychových a sportovních zón s volnočasovými aktivitami.

Zaměření lázní

Lázně jsou zaměřeny na léčbu kožních onemocnění, netuberkulózních nemocí dýchacích cest, onemocnění pohybového aparátu, duševních chorob a poruch trávicího traktu. V současnosti splňují materiálně-technické vybavení pro poskytování zdravotní péče hrazené ZP pacientům s kožními onemocněními nad 18 let.

Přírodní léčivé zdroje

Smerdžonka (smradlavá voda) nazývaná pro typický zápach po sirovodíku. Je to přírodní léčivá voda bohatá na minerální látky (hlavně sodík, vápník, hořčík) a sirovodík. Celková mi-neralizácia vody je 1172 mg / l a koncentrace sirovodíku je 11mg / l. Voda je studená s teplotou 8-10 ° C, hydrogenuhličitanové, slabě alkalická s pH 7,46, hypotonická a středně mineralizovaná. Je ohřívána na terapeutickou teplotu 37-40 ° C bez ztráty léčivých vlastností. Sirovodík je dobře vstřebáván kůží a sliznicemi, zlepšuje elasticitu, zabraňuje odbourávání elastinu a kolagenu v chrupavkách, šlachách a fasciích. Doporučují se částečné a celotělové lázně v trvání 20 minut.

Hlavní účinky vody:

 •   protizánětlivý
 •   analgetický
 •   antiseptický
 •   keratolytický

Je dokázáno zadržení síry v kůži a podkoží ještě několik hodin po koupeli.

Wellness

 • osvěžující bazén s protiproudem se nachází v parku (otevření léto 2016)
 • finská sauna
 • infra sauna
 • oxygenoterapie
 • masáže

Služby

 • vstupní a výstupní lékařská prohlídka
 • kulečník
 • kavárna
 • kongresový sál s kapacitou 100 míst

Pro děti

 Děti do 3 let jsou bez nároku na vlastní lůžko zdarma. Dětská postýlka zdarma podle dostupných kapacit.

Historie

Z historických zdrojů je známo, že začátkem 14. století přišli na toto území nejdříve mniši Kar-tuziáni a po nich Kamaldulů. Věnovali se pěstování a sběru léčivých rostlin, výrobě léků, léčili nemocné a jako první využívali minerální vodu v léčitelské praxi.

V 19. Století začal mlynář z nedalekého mlýna připravovat pro lidi, kteří si přišli dát umlít mouku ve své stodole teplá koupel z léčivé vody. Později kolem r. 1820 vznikla při sirném pramene lázeňská osada av roce 1824 byla postavena první lázeňská budova. V r. 1887 se Smerdžonka včlenil mezi oficiálně lázně tehdejšího Uherska. Během 1. světové války byly lázeňská zařízení poškozeny. S pomocí státu se je podařilo zrekonstruovat av r. 1928 znovu otevřít. Během 2. Sv. války byly lázně znovu poškozené a tradice lázeňství v Červeném Klášteře začala upadat do zapomnění. Po dlouhých letech lázně zrekonstruoval současný majitel.


UŽITEČNÉ INFORMACE

Poloha lázní

Luxusní Lázně Červený Kláštor se nacházejí na severovýchodě Slovenska v srdci Pieninského národního parku pod dominantou Tří Korun.

Internet

WiFi připojení zdarma.

Parkování

Bezplatné parkování v areálu.

Zvířata

Domácí zvířata nejsou povolena v Domě Zdraví, v chatkách je možné ubytování se zvířetem.

Podávání stravy

V lázeňské restauraci v areálu: snídaně 7.00 – 8.30 hod. (bufetové stoly), obědy 12.00 - 14.00 hod. (formou menu) a večeře 17.00 - 18.30 hod. (formou menu).

Nejčastější otázky o lázních Lázně Červený Kláštor

Uvedené vzdálenosti jsou měřeny vzdušnou čarou, skutečná délka cesty může být jiná.
které atrakce se nacházejí v blízkosti?
1
3