Turistický region
Stredné Slovensko, Podpoľanie, Banskobystrický kraj, Pohronie, Kremnické vrchy, Javorie

Lázně Sliač

UŽITEČNÉ INFORMACE

Poloha lázní

Lázně Sliač se nacházejí 3 km od městečka Sliač, mezi Banskou Bystricí (18 km) a Zvolenem (8 km).

Internet

Internet je k dispozici zdarma v hotelové hale.

Parkování

Se souhlasem ředitele lázní zdarma (před hotelem), pod areálem 24 hod. hlídané za poplatek.

Zvířata

V hotelu není možné ubytování se zvířetem.

Podávání stravy

Snídaně jsou podávány formou bufetových stolů. Obědy a večeře formou výběru z pěti menu vždy den předem.

Popis lázní

Světoznámé Lázně Sliač leží v Slovenském Rudohoří obklopené lázeňským parkem na okraji městečka Sliač. Charakteristickým přírodním úkazem tohoto místa jsou travertiny, z nichž vyvěrají minerální prameny. Léčivé vody jsou vhodné tak na pití i inhalace. Dominantní stavbou areálu lázní je Hotel Palace s typicky lázeňskou kolonádou a nádherným výhledem na park a květinové záhony. V areálu se nacházejí další dva lázeňské domy, termální koupaliště (otevřeno červen - září), tenisové kurty a anglický park, který volně přechází do lesoparku se srdíčkovými turistickými trasami, kľukatiacimi se kolem celého areálu.

V areálu lázní se nachází KH Palace ***, dva lázeňské domy, termální koupaliště, tenisové kurty a obrovský lesopark. Lesopark je udržován a zejména v letních měsících disponuje barvami všech odstínů. Nacházejí se v něm i chodníky, tzv. Srdíčkové trasy, které se klikatí kolem celého areálu. Dva lázeňské domy jsou od KH Palace vzdáleny cca 250 m, kde si návštěvníci mohou užít procedury, regeneraci a relax. V rámci pobytu mají hosté (kromě procedur a regenerace) možnost provádět různé aktivity. V letních měsících je jim k dispozici termální koupaliště, tenisové kurty. Ve vnitřních prostorách hotelu je možné využít ping pongové stoly a pro aktivnějších sportovce je zde i možnost zapůjčit si kolo a otestovat rozmanité okolní cyklostezky. V zimních měsících je možné kolo vyměnit za běžky a prozkoumat běžecké tratě, o které v okolních horách není nouze. Kromě sportovních aktivit si návštěvníci mohou užívat každodenní kulturní program. Do lázní jsou zváni umělci z celého Slovenska na různé hudební vystoupení a divadelní představení. Standardně jsou organizovány i společenské události (např. Plesy). Do budoucna se plánuje promítání filmů a dokumentů, které se řadí mezi klenoty české kinematografie s tím, že budou zváni hlavní protagonisté nebo autoři.

Důvody proč si vybrat tyto lázně

  • klidné prostředí
  • rozsáhlý lesopark přímo v areálu lázní
  • bohatá pestrost a vyváženost stravy
  • vstřícný personál

Náš názor

Ubytování v lázeňském hotelu Palace (národní kulturní památka) poskytuje pokoje v původním stavu (retro a ekonomy) a zrekonstruované standard pokoje. Lázně doporučujeme pro méně náročné klienty, kteří mají rádi tišší prostředí a mají rádi procházky v prostředí lesoparku.

Zaměření lázní

V lázních se léčí nemoci oběhového ústrojí, onkologická onemocnění, nemoci pohybového ústrojí a ženské nemoci. Pod odborným dohledem lékařů se vykonávají hydroterapie, balneoterapie, fyzioterapie, teplotní terapie a elektroléčba. Velký důraz je kladen zejména na stravování, které v kombinaci s výše zmíněnými procedurami tvoří výsledný efekt pobytu.

Přírodní léčivé zdroje

V Lázních Sliač vyvěrá jedinečný léčivý pramen s vysokým obsahem oxidu uhličitého. Ve světě se nacházejí pouze tři místa s podobným složením léčivé minerální vody a to v Argentině, Austrálii a Španělsku. V lázních se při léčbě také používá přírodní vřídelní plyn s vysokým obsahem oxidu uhličitého.

K nejvydatnějším a terapeuticky nejdůležitějším léčebným pramenům patří Lázeňský pramen, který vyvěrá pod léčebným domem a používá se při všech vodních procedurách. Jeho teplota je něco nad 33 ° C a při vysoké koncentraci zaručuje maximální léčivé účinky. Ostatní prameny se používají jako doplňková léčba při onemocněních žaludku, žlučníku, štítné žlázy, očí, močového měchýře a jiných onemocnění.

Unikátní v Lázních Sliač je i to, že léčivé prameny vyvěrají v těsné blízkosti a každý z nich má jiné minerální složení.

Pro děti

Děti do 3 let jsou zdarma bez nároku na služby. Je možné zapůjčení dětské postýlky za doplatek.

Ubytování pro děti od 3 let je zajištěno formou přistýlky, což je matrace umístěn na zem. Přistýlka (tedy matrace) není zpoplatněna. Doplácí se pouze stravování.

Dětem nejsou poskytovány procedury, protože voda pro ně není vhodná. K dispozici je však rehabilitační bazén s teplotou vody 31 stupňů. V areálu se nachází koupaliště s kruhovým bazénem s Piemēram 8 metrů, který je také vhodný pro děti. Koupaliště je v provozu pouze během letních měsíců. V areálu je také dětské hřiště.

Historie

První písemná zmínka o léčivých pramenech v Sliači pochází z poloviny 13. století (r. 1244). V 17. století přicházeli k pramenům chudí i bohatí s úmyslem vyléčit se z různých nemocí. Na počátku 19. století zažily lázně největší rozvoj, kde byl postaven i první lázeňský dům. Později byly postaveny další lázeňské budovy a někteří hosté se využívaly na ubytování různé hotely a penziony ve městě. Ve třicátých letech 20. století byl vybudován lázeňský dům Palace, který slouží dodnes a je dominantní stavbou a kulturní památkou lázní.


Nejčastější otázky o lázních Lázně Sliač

Uvedené vzdálenosti jsou měřeny vzdušnou čarou, skutečná délka cesty může být jiná.
které atrakce se nacházejí v blízkosti?
1
3