Navigovat do místa
Kúpele Sliač a.s.
962 31 Sliač
Slovenská republika
Turistický region
Stredné Slovensko, Podpoľanie, Banskobystrický kraj, Pohronie, Kremnické vrchy, Javorie

Lázně Sliač

Oblíbené
Poloha Stredné Slovensko, Banskobystrický kraj, Zvolen, Sliač
Zavolejte nám - +421 2 21 02 57 57
Počet zobrazení: 417592×
Navigovat do místa
Kúpele Sliač a.s.
962 31 Sliač
Slovenská republika
Turistický region
Stredné Slovensko, Podpoľanie, Banskobystrický kraj, Pohronie, Kremnické vrchy, Javorie

Popis lázní

Světoznámé Lázně Sliač leží v Slovenském Rudohoří obklopené lázeňským parkem na okraji městečka Sliač. Charakteristickým přírodním úkazem tohoto místa jsou travertiny, z nichž vyvěrají minerální prameny. Léčivé vody jsou vhodné tak na pití i inhalace. Dominantní stavbou areálu lázní je Hotel Palace s typicky lázeňskou kolonádou a nádherným výhledem na park a květinové záhony. V areálu se nacházejí další dva lázeňské domy, termální koupaliště (otevřeno červen - září), tenisové kurty a anglický park, který volně přechází do lesoparku se srdíčkovými turistickými trasami, kľukatiacimi se kolem celého areálu.

V areálu lázní se nachází KH Palace ***, dva lázeňské domy, termální koupaliště, tenisové kurty a obrovský lesopark. Lesopark je udržován a zejména v letních měsících disponuje barvami všech odstínů. Nacházejí se v něm i chodníky, tzv. Srdíčkové trasy, které se klikatí kolem celého areálu. Dva lázeňské domy jsou od KH Palace vzdáleny cca 250 m, kde si návštěvníci mohou užít procedury, regeneraci a relax. V rámci pobytu mají hosté (kromě procedur a regenerace) možnost provádět různé aktivity. V letních měsících je jim k dispozici termální koupaliště, tenisové kurty. Ve vnitřních prostorách hotelu je možné využít ping pongové stoly a pro aktivnějších sportovce je zde i možnost zapůjčit si kolo a otestovat rozmanité okolní cyklostezky. V zimních měsících je možné kolo vyměnit za běžky a prozkoumat běžecké tratě, o které v okolních horách není nouze. Kromě sportovních aktivit si návštěvníci mohou užívat každodenní kulturní program. Do lázní jsou zváni umělci z celého Slovenska na různé hudební vystoupení a divadelní představení. Standardně jsou organizovány i společenské události (např. Plesy). Do budoucna se plánuje promítání filmů a dokumentů, které se řadí mezi klenoty české kinematografie s tím, že budou zváni hlavní protagonisté nebo autoři.

Důvody proč si vybrat tyto lázně

  • klidné prostředí
  • rozsáhlý lesopark přímo v areálu lázní
  • bohatá pestrost a vyváženost stravy
  • vstřícný personál

Náš názor

Ubytování v lázeňském hotelu Palace (národní kulturní památka) poskytuje pokoje v původním stavu (retro a ekonomy) a zrekonstruované standard pokoje. Lázně doporučujeme pro méně náročné klienty, kteří mají rádi tišší prostředí a mají rádi procházky v prostředí lesoparku.

Zaměření lázní

V lázních se léčí nemoci oběhového ústrojí, onkologická onemocnění, nemoci pohybového ústrojí a ženské nemoci. Pod odborným dohledem lékařů se vykonávají hydroterapie, balneoterapie, fyzioterapie, teplotní terapie a elektroléčba. Velký důraz je kladen zejména na stravování, které v kombinaci s výše zmíněnými procedurami tvoří výsledný efekt pobytu.

Přírodní léčivé zdroje

V Lázních Sliač vyvěrá jedinečný léčivý pramen s vysokým obsahem oxidu uhličitého. Ve světě se nacházejí pouze tři místa s podobným složením léčivé minerální vody a to v Argentině, Austrálii a Španělsku. V lázních se při léčbě také používá přírodní vřídelní plyn s vysokým obsahem oxidu uhličitého.

K nejvydatnějším a terapeuticky nejdůležitějším léčebným pramenům patří Lázeňský pramen, který vyvěrá pod léčebným domem a používá se při všech vodních procedurách. Jeho teplota je něco nad 33 ° C a při vysoké koncentraci zaručuje maximální léčivé účinky. Ostatní prameny se používají jako doplňková léčba při onemocněních žaludku, žlučníku, štítné žlázy, očí, močového měchýře a jiných onemocnění.

Unikátní v Lázních Sliač je i to, že léčivé prameny vyvěrají v těsné blízkosti a každý z nich má jiné minerální složení.

Pro děti

Děti do 3 let jsou zdarma bez nároku na služby. Je možné zapůjčení dětské postýlky za doplatek.

Ubytování pro děti od 3 let je zajištěno formou přistýlky, což je matrace umístěn na zem. Přistýlka (tedy matrace) není zpoplatněna. Doplácí se pouze stravování.

Dětem nejsou poskytovány procedury, protože voda pro ně není vhodná. K dispozici je však rehabilitační bazén s teplotou vody 31 stupňů. V areálu se nachází koupaliště s kruhovým bazénem s Piemēram 8 metrů, který je také vhodný pro děti. Koupaliště je v provozu pouze během letních měsíců. V areálu je také dětské hřiště.

Historie

První písemná zmínka o léčivých pramenech v Sliači pochází z poloviny 13. století (r. 1244). V 17. století přicházeli k pramenům chudí i bohatí s úmyslem vyléčit se z různých nemocí. Na počátku 19. století zažily lázně největší rozvoj, kde byl postaven i první lázeňský dům. Později byly postaveny další lázeňské budovy a někteří hosté se využívaly na ubytování různé hotely a penziony ve městě. Ve třicátých letech 20. století byl vybudován lázeňský dům Palace, který slouží dodnes a je dominantní stavbou a kulturní památkou lázní.


UŽITEČNÉ INFORMACE

Poloha lázní

Lázně Sliač se nacházejí 3 km od městečka Sliač, mezi Banskou Bystricí (18 km) a Zvolenem (8 km).

Internet

Internet je k dispozici zdarma v hotelové hale.

Parkování

Monitorované parkoviště za poplatek.

Zvířata

V hotelu není možné ubytování se zvířetem.

Podávání stravy

Snídaně jsou podávány formou bufetových stolů. Obědy a večeře formou výběru z pěti menu vždy den předem.

Nejčastější otázky o lázních Lázně Sliač

Uvedené vzdálenosti jsou měřeny vzdušnou čarou, skutečná délka cesty může být jiná.
které atrakce se nacházejí v blízkosti?
1
3