Navigovat do místa
Kúpele Trenčianske Teplice a.s.
T.G. Masaryka 21
914 51 Trenčianske Teplice
Slovenská republika
Turistický region
Západné Slovensko, Stredné Považie, Považie, Strážovské vrchy, Trenčiansky kraj, Biele Karpaty, Považský Inovec

Lázně Trenčianske Teplice

Oblíbené
Poloha Západné Slovensko, Trenčiansky kraj, Trenčín, Trenčianske Teplice
Zavolejte nám - +421 2 21 02 57 57
Počet zobrazení: 703389×
Pobyty
Navigovat do místa
Kúpele Trenčianske Teplice a.s.
T.G. Masaryka 21
914 51 Trenčianske Teplice
Slovenská republika
Turistický region
Západné Slovensko, Stredné Považie, Považie, Strážovské vrchy, Trenčiansky kraj, Biele Karpaty, Považský Inovec

Popis lázní

Lázně Trenčianské Teplice se nacházejí v západní části Slovenska, v jihozápadní části Strážovských vrchů, v údolí potoka Teplička, severovýchodně od Trenčína, nedaleko hranic s Českou republikou, v nadmořské výšce 272 mnm Patří mezi nejstarší a nejvyhledávanější lázně na Slovensku. Léčebná péče v lázních má dlouholetou tradici a je založena především na využívání přírodní sířené termální vody. Většina lázeňských hotelů a léčebných domech se nachází v centru lázní a rozlehlý lázeňský park s jezírkem, okolní přírodní scenérie a příznivé klima jsou vynikajícím místem nejen na lázeňskou léčbu, ale i na odpočinek a relax. V léčbě se využívají přírodní termální sádro-sirná voda s teplotou 37 až 40°C, sirné minerální bahno a široká paleta léčebných metod z oblasti léčebné rehabilitace a fyziatrie. Léčí zde zejména nemoci pohybového ústrojí a nervová onemocnění. Návštěvníkům jsou k dispozici léčivé termální lázně v bazénech, balneoterapie, léčebné a rehabilitační procedury, celoročně otevřený venkovní Grand bazén s teplotou vody 31°C a turecké lázně Hammmam v lázeňském domě Sina. Hammam postavený ve stylu pravých tureckých lázní z konce 19. století, s nádhernou orientální architekturou, v minulosti sloužil jako vanová koupel, dnes se kúepel využívají jako odpočívárna a místo podávání masáží. V lázních se koná i multižánrový festival umění ART IN PARK, který je určen široké veřejnosti od dětského návštěvníka, přes mládež, rodiny s dětmi po lázeňské hosty. O všech kulturních akcích a výletech mohou lázeňští hosté informovat na recepcích jednotlivých léčebných domů nebo přímo v Informačním středisku, které se nachází v KH Pax. Trenčianske Teplice jsou pro svoji polohu dobrým výchozím bodem pro poznávání kulturních památek a přírodních krás Pováží. Okolní zalesněné stráně a ideální chráněná poloha lázní vytvářejí vhodné podmínky pro celoroční provoz lázní a mnoho volnočasových aktivit. Areál lázní doplňuje hodnotný a udržovaný anglický park s jezerem a poskytuje jedinečné prostředí pro odpočinek nejen klientům, ale i obyvatelům a návštěvníkům města či ostatních zařízení v Trenčianských Teplicích.

Proč si vybrat tyto lázně

 • va pěší zóně
 • jedinečná sirná léčivá voda
 • velký oddechový park
 • celoročně otevřený bazén s teplou vodou
 • historická Hammam odpočívárna

Náš názor

Všechny budovy se nacházejí v centru města, na procedury se dochází maximálně do 300 metrů. Krásný park vhodný na procházky, či cyklistiku. V létě pravá lázeňská atmosféra s množstvím koncertů v lázeňské dvoraně.

Zaměření lázní

V lázních se léčí choroby pohybového aparátu, některé chronické revmatické nemoci, nemoci z povolání, ženské nemoci, degenerativní a zánětlivá onemocnění, stavy po úrazech a operacích, onkologická onemocnění, nemoci z poruchy látkové výměny a žláz s vnitřní sekrecí, kožní onemocnění.

Přírodní léčivé zdroje

Sirné termální prameny, které zde vyvěrají v těsné blízkosti, mají optimální teplotu od 37 do 40 stupňů Celsia a používají se na lázně a také na vnější balneoterapii, přímo bez ochlazování, či ohřívání. Znamená to, že vodu není třeba tepelně upravovat. Základem léčby je sirovodík - ve vodě rozpustný plyn. Při onemocněních pohybového ústrojí s nedostatečným prokrvením hraje tato látka významnou roli při celkovém analgezii účinku, tedy zmírňuje pacientům bolest. Jeho účinek přetrvává i po koupeli, proto se nedoporučuje následné sprchování ihned po koupeli. Při pitných kúrách se používá jeden z pramenů, který příznivě působí při léčbě onemocnění trávicího traktu a látkové výměny.

Wellness

5 bazénů s termální léčivou vodou

 • Koupel Sina - nejoblíbenější koupel s vodou teplou 39 ° C, s přítokem pramene rovnou do bazénu tkz. zrkadlisko
 • Bazén MUDr. Čapka - PI - nový nerezový bazén v kompletně zrekonstruované budově s teplotou vody 37,5 ° C
 • Bazén PII - s teplotou vody 37 ° C
 • Bazén PIII - bazén na plavání a cvičení ve vodě s vodou teplou 35,5 ° C
 • Bazén PK - bazén v lázeňském hotely Krym s teplotou 37,4 ° C

Vanové koupele s termální léčivou vodou

 • vhodné pro ty, kteří nemají rádi společné lázně

Ostatní bazény

Bazén Grand

 • venkovní celoroční nerezový bazén s plaveckými drahami s teplotou vody 28 ° C - 31 ° C, rozměry 25 x 10 m a hloubka 1,25 m
 • vnější s klidovou částí s teplotou vody 32 ° C - 34 ° C, v kruhovém tvaru s průměrem 8m a hloubkou 1 m, s chrliči vody, vířivkami a masážními tryskami
 • v létě jsou u bazénu lehátka

Rehabilitační bazén

 • vnitřní bazén s vodními koly s teplotou vody 30 ° C - 31 ° C, rozměry 12 x 5 m a hloubka 1,2 m

Bazén Slovakia

 • plavecký bazén v hotelu Slovakia s klidovou částí s teplotou vody 29 ° C, rozměry 16 x 5 m a hloubka 1,3 m

Turecké lázně Hammam

 • postavil jejich architekt místokrále Izmaila koncem 19.století
 • jedinečná architektura, která Vás okouzlí s mramorovou fontánou uprostřed
 • v minulosti sloužily jako vanové lázně pro bohaté
 • podávají se zde masáže a slouží také jako odpočívárna

Pro děti

Pro děti je v lázních možné ubytování, stravování a vstupy do bazénů (Krym venkovní termální bazén, Slovakia vnitřní plavecký bazén). Děti do 3 let jsou zdarma bez nároku na služby. Děti do 13 let mají 50% slevu z cen ubytování. Procedury jsou poskytovány pouze pro dospělé osoby (od 18 let).

Historie

Legenda hovoří o tom, že léčivé prameny se sírovým zápachem našel pastýř, který hledal ztracenou ovci. Později si léčil své bolavé nohy máčením v jezírku a tak se rozšířil pověst o léčivých účincích zdejší vody. První písemné zmínky o léčivých účincích zdejších pramenů pocházejí z poloviny 13.století. Do 16.století patřilo město Trenčianské Teplice is prameny majitelem Trenčínského hradu. Největší přínos pro lázně přinesla rodina Ilésházyovců, které lázně patřili více, než dvě století, během nichž patřily mezi nejznámější lázně Rakousko - Uherska. Nový majitel z roku 1835 Juraj Sina lázně zrekonstruoval, v čem pokračoval i jeho syn, který postavil lázeňský dům a dcera, která dala postavit známou historickou památku Hammam (turecké lázně), která stojí dodnes.


UŽITEČNÉ INFORMACE

Poloha lázní

V juhozápadnej časti Strážovských vrchov, 13 km od mesta Trenčína.

Internet

WiFi připojení na internet v KH Pax, Krym a Slovakia zdarma. V ostatních léčebných domech není připojení na internet k dispozici.

Parkování

U jednotlivých ubytovacích zařízení či na Hospodářském dvoře nebo na městských parkovacích plochách. Vyhrazená parkovací místa Lázní jsou zpoplatněna částkou 3 € / den a jsou určena výhradně pro ubytované klienty. Ubytovaní hosté, kteří jsou držiteli průkazů ZTP/S, mohou na těchto parkovat bezplatně Vyhrazená parkovací místa není možné předem rezervovat Městská parkovací místa jsou zpoplatněna dle platných sazeb města Trenčianské Teplice Klient má možnost zakoupit si parkovací lístek v parkovacím automatu nebo si může zakoupit městské (3/7/10 nebo 15-ti denní) parkovací karty , dostupné i na recepcích lázeňských hotelů.

Zvířata

Ubytování se zvířetem v lázních nelze až na KH Pax a to za poplatek.

Podávání stravy

Strava je podávána v závislosti na druhu pobytu. V jednotlivých léčebných domech je vždy v jednotném čase, kromě LD Slovakia, zde se strava podává na 2 směny. Snídaně 7:00 - 9:00, oběd 11:45 - 13:30, večeře 17:15 - 18:30 hod. Konkrétní způsob stravování k Vámi vybranému balíku dostanete při příjezdu na recepci.

Check in / Check out

Nástup na pobyt od: 14.00 hod. (v pátek se na pobyty, kde je nutná lékařská konzultace nastupuje po 11:00 hod.). Odhlášení se z pobytu do: 10.00 hod. (pokud se nastupuje na pobyt v pátek po 11.00 hod., check out je do 9:00.).

Nejčastější otázky o lázních Lázně Trenčianske Teplice

Uvedené vzdálenosti jsou měřeny vzdušnou čarou, skutečná délka cesty může být jiná.
které atrakce se nacházejí v blízkosti?
1
3