Navigovat do místa
Kúpele Brusno
a.s.
Liečebný dom Poľana
Kúpeľná 1/2
976 62 Brusno
Slovenská republika
Turistický region
Stredné Slovensko, Horehronie, Veľká Fatra, Banskobystrický kraj, Kremnické vrchy

Lázně Brusno

Oblíbené
Poloha Stredné Slovensko, Banskobystrický kraj, Banská Bystrica, Brusno
Zavolejte nám - +421 2 21 02 57 57
Počet zobrazení: 543191×
Pobyty
Navigovat do místa
Kúpele Brusno
a.s.
Liečebný dom Poľana
Kúpeľná 1/2
976 62 Brusno
Slovenská republika
Turistický region
Stredné Slovensko, Horehronie, Veľká Fatra, Banskobystrický kraj, Kremnické vrchy

Popis lázní

Lázně Brusno leží v tichém, zalesněném a ničím nerušeném údolí nádherné čisté přírody Horehroní v nadmořské výšce 424 mnm Lázeňské místo se nachází v oblasti s mírnou, teplou a poměrně vlhkým podhorských klimatem. Lázně prošly v roce 2007 velkou rekonstrukcí av současnosti nabízejí kvalitní služby na vysoké úrovni za skutečně přijatelné ceny. Základem lázeňské léčby jsou dávkovány pitné kúry minerální vodou, doplněné bazénovými a vanovými lázněmi v temperované minerální vodě, fyzikální terapií a léčebným tělocvikem.Účinek pitných kúr působí nejvýrazněji při nemocech trávicího ústrojí. Součástí léčebných a relaxačních pobytů v lázních jsou aktivní odpočinek, relaxace, rekondiční cvičení i sport. V areálu lázní se rozprostírá překrásný lázeňský park s možností procházek v každém ročním období. Turistické stezky zpřístupňují hřebeny Nízkých Tater a masiv Polan, a přes Brusno vede i několik značených cykloturistických tras. Kromě značkovaných tras se zde nacházejí turistické stezky do vyhlídkových lokalit Skala, Dubinka a hromádek. Příjemným zpestřením pobytu může být návštěva jeskyně Bystrá, případně hradu Slovenská Lupča. I zima v lázních nabízí rozmanité možnosti zimních sportů v nedalekých lyžařských střediscích Nízkých Tater. Lázně Brusno poskytují profesionální služby a kvalifikovaní tým pracovníků zajistí návštěvníkům lázní opravdu příjemně strávený pobyt.

Důvody proč si vybrat tyto lázně

 • příjemné lesní prostředí Nízkých Tater
 • zrekonstruované lázně
 • přijatelné ceny
 • bohatý kulturní a sportovní program (taneční večírky, koncerty a vystoupení, výlety, tenisové a volejbalové kurty, horská kola)

Náš názor

Léčebný dům Poľana překvapí kompletním vybavením pokojů a bohatou nabídkou poskytovaných služeb. Po celkové rekonstrukci a modernizaci jsou všechny pokoje vybaveny komfortním moderním nábytkem. Při léčbě využívají lázně přírodní léčivé prameny minerálních vod. Lázně nabízejí klientům za poplatek i možnost odvozu ze stanice do lázní.

Zaměření lázní

V lázních se léčí nemoci oběhového ústrojí, nemoci trávicího ústrojí, nemoci z povolání a nemoci z látkové výměny a žláz s vnitřní sekrecí. Možná je zde i podpora léčby kardiovaskulárních chorob a nemocí pohybového ústrojí.

Přírodní léčivé zdroje

K léčebným účinkům se využívají prameny přírodních léčivých minerálních vod klasifikovaných jako „přírodní minerální voda, vysoce mineralizovaná, kyselka, hydrogen-uhličitanovo-síranově, vápenato-hořečnatá se zvýšeným obsahem hydrogenuhličitanů a síranů, se zvýšeným obsahem vápníku, horkého vápníku, , studená. Využívají se čtyři minerální prameny, Ondřej, Ludvik, Paula a Ďumbie. Všechny prameny mají prakticky stejné chemické složení a využívají se pro pitnou kúru a pramen Ondřej současně ik přípravě minerálních uhličitých koupelí. Pramen „Ondřej“ je také plněn v plnírně Lázní Brusno ve více objemech v lahvích a expedován do maloobchodní sítě pod obchodním názvem „Brusnianka“.

Wellness

Lázně procházejí v současnosti rekonstrukcí a rozšiřováním, výsledkem čehož je i otevření nového lázeňského komplexu, Caracalla Spa, vybudovaného v podobě římských lázní. Bazénový a saunový svět na rozloze přibližně 3 300 m2 slouží klientům lázní i široké veřejnosti od září 2023 a je přímo propojen s Lázeňským hotelem Poľana****.

Součástí bazénového světa je

 • sedací bazén s masážními tryskami
 • zážitkový bazén s chrliči vody, perličkami a vodním hřibem
 • 25 m bazén pro kondiční plavání o hloubce 150 cm
 • divoká řeka s houpacím zálivem
 • dětský bazén s atrakcemi a interiérové hřiště

Nechybí prostor pro relaxaci a zklidnění se širokou nabídkou masáží a tělových rituálů a vzdušné a světlé odpočinkové zóny díky velkým oknům i prosklenému stropu.

V saunovém světě se nachází

 • 8 unikátních tematických saun
 • Turecký Hammam, tepidárium se zelenou stěnou
 • Kneippův chodník, ochlazovací bazén
 • oddechový bazén s obrazem historických lázní
 • whirlpool

Služby

 • půjčení žehliček
 • praní (za poplatek)
 • prodejna dárkových předmětů
 • trezory na pokojích
 • transfer pro klienty za poplatek

Pro děti

 • ceny pro děti od od 3 do 15 let
 • děti do 3 let zdarma bez nároku na lůžko a služby
 • dětská postýlka podle dostupných kapacit
 • stolní tenis
 • menší venkovní dětské hřiště

Historie

První písemná zmínka o využívání brusnianskych léčivých pramenů pochází z roku 1818. První pacienti se léčili v lázeňském domě v roce 1838. V roce 1859 lázeňský dům vyhořel a v roce 1861 ho znovu obnovili a zrekonstruovali. Během druhé světové války byly lázně poškozeny a o jejich obnovu se postaral až komunistický stát, který lázně znárodnil. Prvotní zájem o lázně několikanásobně převyšoval ubytovací kapacity, proto bylo nutné začít v roce 1974 s výstavbou nového lázeňského domu Poľana, který spustili do provozu v roce 1985.


UŽITEČNÉ INFORMACE

Poloha lázní

Nacházejí se 28 km od města Banská Bystrica a 24 km od města Brezno.

Internet

WiFi v celém zařízení zdarma.

Parkování

Parkování (nehlídané) přímo při léčebném domě zdarma.

Zvířata

Není možné ubytování se zvířetem.

Podávání stravy

Podávání stravy: snídaně 7:00 - 9:00 hod, během víkendu 8:00 - 10:00 hod, obědy 12:00 - 14:00 hod a večeře 17:30 - 19:30 hod.

Léčebný pobyt zaměřený na problémy v souvislosti s post-covidovým onemocněním Léčebné procedúry, volný vstup do rehabilitačního bazénu ... od 2 083,38 /noc/osoba Délka pobytu: od 7 nocí Možnosti stravování: plná penze zobrazit Relaxačný pobyt a pohoda v kúpeľoch v letnej zľave 21 % až do 31. augusta 2024 2 procedury denně, volný vstup do bazénu, sauny a parní lázně ... od 2 187,55 Sleva 21 %od 1 718,79 /noc/osoba Délka pobytu: od 2 nocí Možnosti stravování: plná penze zobrazit Víkendový pobyt v lázních s procedurami, vstupem do bazénu a saun 4 léčebné procedury, program k příslušnému víkendu ... od 2 239,64 /noc/osoba Délka pobytu: od 2 nocí Možnosti stravování: plná penze zobrazit Wellness pobyt s denním vstupem do Caracalla Spa, římských lázní v moderním provedení Ubytování, stravování, vstup do Caracalla Spa wellness ... od 1 953,17 /noc/osoba Délka pobytu: od 2 nocí Možnosti stravování: polopenze, plná penze zobrazit Rekondičný pobyt pre seniorov v letnej zľave 24 % až do 31. augusta 2024 2 léčebné procedury denně, plná penze, vstup do bazénu, lékařská konzultace ... od 1 979,21 Sleva 24 %od 1 510,45 /noc/osoba Délka pobytu: od 3 nocí Možnosti stravování: plná penze zobrazit Léčebný pobyt zaměřený na prevenci a léčbu podle zdravotního stavu Léčebné procedury denně, vstup do bazénu a sauny ... od 2 057,34 /noc/osoba Délka pobytu: od 6 nocí Možnosti stravování: plná penze zobrazit 20 % SLEVA Letní pobyt s relaxem v úžasném římském bazenovém a saunovém světě v Caracalla Spa Vstup do římských lázní Caracalla Spa ... od 2 317,76 Sleva 20 %od 1 854,21 /noc/osoba Délka pobytu: od 2 nocí Možnosti stravování: polopenze zobrazit

Nejčastější otázky o lázních Lázně Brusno

Uvedené vzdálenosti jsou měřeny vzdušnou čarou, skutečná délka cesty může být jiná.
které atrakce se nacházejí v blízkosti?
1
3