Navigovat do místa
KÚPELE VYŠNÉ RUŽBACHY a.s.
Vyšné Ružbachy 48
065 02 Vyšné Ružbachy
Slovenská republika
Turistický region
Východné Slovensko, Zamagurie, Spiš, Prešovský kraj, Spišská Magura, Pieniny, Ľubovnianska vrchovina

Lázně Vyšné Ružbachy

Oblíbené
Poloha Východné Slovensko, Prešovský kraj, Stará Ľubovňa, Vyšné Ružbachy
Zavolejte nám - +421 2 21 02 57 57
Počet zobrazení: 504430×
Pobyty
Navigovat do místa
KÚPELE VYŠNÉ RUŽBACHY a.s.
Vyšné Ružbachy 48
065 02 Vyšné Ružbachy
Slovenská republika
Turistický region
Východné Slovensko, Zamagurie, Spiš, Prešovský kraj, Spišská Magura, Pieniny, Ľubovnianska vrchovina

Popis lázní

Lázně Vyšné Ružbachy leží na východním Slovensku, na rozhraní dvou našich národních parků, Tatranského národního parku a Pieninského národního parku, v nadmořské výšce 615 mnm Lázně jsou situovány pod výběžky jehličnatého lesa, obklopené parkem. Nacházejí se zde přírodní léčivé minerální prameny, které jsou vhodné pro léčení kardiovaskulárních a nervových onemocnění. Zvláštností lázní je léčivé zřídlo "kráter", který vznikl propadnutím travertinových kup. Tento tzv. Ružbašský kráter, díky své velikosti (má průměr 20 ma je hluboký 3 m), je považován za největší travertinové jezero nejen na Slovensku, ale možná i v celé střední Evropě. Od roku 1967 je chráněným přírodním výtvorem. Z hlavního pramene Izabela se naplňuje i letní koupaliště a vnitřní krytý termální bazén v Grand hotelu Strand. Pozornost poutají další travertinové krátery a to Kapličkový kráter, nazvaný podle kaple stojící na jeho okraji a netradičním je i kráter Jáma smrti, z něhož dodnes uniká oxid uhličitý. V lázeňském areálu se kromě lázeňských domů, nachází i budova Balneoterapie s rehabilitačním a masážním bazénem, fitness a tělocvičnou a na klienty zde čekají špičkoví lékaři s moderním vybavením, odborný personál s dlouholetými zkušenostmi, množství kvalitních léčebných procedur a moderní vybavení. Krásné prostředí lázní Vyšné Ružbachy je přímo předurčeno na procházky a relax v přírodě. V lázeňských parcích se nacházejí zajímavé výtvory přírody nebo člověka i množství soch a kompozic od různých umělců. V okolí jsou zajímavé přírodní útvary "Smrt jámy", již zmíněný "kráter" s termální vodou a množství jiných zajímavostí. V blízkosti lázní je možné navštívit Ľubovniansky hrad ze 14. století, Ľubovniansky skanzen s ukázkami lidové architektury Spiše a Šariše nebo středověký vojenský tábor v podhradí ve městě Stará Lubovňa. Dále Nestville park "ve vesničce Hniezdne, který návštěvníkům přibližuje historii, tradiční řemesla, výjimečnou zručnost lidí žijících na tomto území a nářadí, které se používalo v jednotlivých časových obdobích, Muzeum Červený klášter, dále známé poutní místo Litmanová, návštěva Belianské jeskyně a jednou z největších turistických atrakcí je určitě splav po řece Dunajec na tradičních dřevěných vorech přes přírodní kaňon, největší ve střední Evropě. v zimě je návštěvníkům v areálu střediska Vyšné Ružbachy k dispozici 7 vleků a lyžařská sezóna zde začíná v prosinci a trvá do března. Lázně Vyšné Ružbachy poskytují klientům profesionální diagnostiku a léčebné procedury, které uzdravují nejen tělo, ale i duši.

Proč si vybrat tyto lázně

 • tichá lokalita
 • letní koupaliště
 • přírodní kráter
 • lyžařské středisko pro nenáročné

Náš názor na lázně

Lázně v krásné tiché lokalitě malé vesničky. Hlavní budova Grand hotel Štrand je postaven ve španělském stylu s celoročním provozem termálního bazénu a je propojen s Balneoterapií. Nabízí nejkvalitnější služby pod jednou střechou. Švýcarské domečky připomínající alpskou srubovou architekturu a a Travertín doporučujeme pro nenáročnou klientelu. Pokoje jsou starší, na stravu i na procedury se dochází cca 100 m.

Zaměření lázní

V lázních Vyšné Ružbachy se léčí nemoci z povolání, duševní choroby, onemocnění trávicího ústrojí, nemoci oběhového ústrojí, rekonvalescence po onkologických onemocněních, ženské onemocnění, nemoci ledvin a močových cest.

Přírodní léčivé zdroje

V lázních se při léčbě využívají termální léčivý pramen Izabela a poloha lázní, která má příznivé klimatické podmínky pro léčbu.

Wellness

Vitální svět v Balneoterapii:

 • rehabilitační bazén s teplotou vody 32-34 ° C
 • vířivá vana
 • uhličitá bazénový koupel
 • ochlazovací koupel

Aqua Thermally Wellness Grand hotel Štrand:

 • termální bazén krytý s teplotou vody 32-34 ° C
 • jacuzzi, parní sauna bylinná, suchá finská sauna, infra sauna
 • ochlazovací minerální bazén

Služby

 • hipoterapie
 • jízda na koni
 • aqua Thermally wellness Grand hotel Štrand
 • letní termální koupaliště Izabella
 • vitální svět balneoterapie
 • konferenční prostory pro firemní akce
 • tenisové hřiště, stolní tenis, fitness a tělocvična

Historie

Vyšné Ružbahy založili usedlíci, kteří objevili zdejší minerální prameny. První písemné zmínky pocházejí z konce 13.století, kdy byly založeny Nižné a Vyšné Ružbachy. V polovině 16.století nastal rozvoj lázní díky hraběti Sebastián Lubomirski, na konci tohoto století byl postaven lázeňský dům is bazénem. V té době navštěvovali lázně bohatí z Polska a Uher. Později po vymření Lubomirski rodu lázně měnily majitele, což pro ně nebylo dobré. Protože byly skoro čtyři století v záloze u polských králů a na konci 18.století byly navráceny Uhersko, které se o lázně nestaralo, tak lázně dále chřadli. Až na začátku 19.století byly lázně zrekonstruované, postavili zrcadliště (přírodní koupel kde přitéká voda přímo z pramene) a později přibylo tehdy největší termální kúpalsko na Slovensku. V těchto dobách patřily lázně mezi nejmodernější na Slovensku. Později lázně zdědil manžel neteře španělského krále (samotný král lázně i navštívil osobně). Budovu bílého domu postavenou v biedermeierovom slohu dal postavit hrabě Zamoyski, která dodnes slouží jako jídelna a společenská místnost. Další rozvoj lázní zastavila Hitler 2.světovou válka. Po válce byly lázně znárodněny, tak jako všechny ostatní lázně na Slovensku, komunistickým státem.


UŽITEČNÉ INFORMACE

Poloha lázní

Na úpatí pohoří Spišská Magura, 15 km od města Stará Lubovňa.

Internet

WiFi připojení na internet v Grand Hotelu Strand a Travetíne.

Parkování

Parkování zpoplatněno dle ceníku lázní.

Zvířata

Ubytování se zvířetem v lázních není možné.

Podávání stravy

Stravování: Grand hotel Štrand přímo v budově a pro ubytované hosty v travertin a ve Švýcarských domcích je stravování v Bílém domě (cca 100 m).

Nejčastější otázky o lázních Lázně Vyšné Ružbachy

Uvedené vzdálenosti jsou měřeny vzdušnou čarou, skutečná délka cesty může být jiná.
které atrakce se nacházejí v blízkosti?
1
3