Navigovat do místa
Slovenské liečebné kúpele Rajecké Teplice a.s.
Osloboditeľov 131/4
013 13 Rajecké Teplice
Slovenská republika
Turistický region
Malá Fatra, Horné Považie, Severné Slovensko, Žilinský kraj, Považie, Rajecká dolina, Súľovské vrchy

Lázně Rajecké Teplice

Oblíbené
Poloha Stredné Slovensko, Žilinský kraj, Žilina, Rajecké Teplice
Zavolejte nám - +421 2 21 02 57 57
Počet zobrazení: 596841×
Navigovat do místa
Slovenské liečebné kúpele Rajecké Teplice a.s.
Osloboditeľov 131/4
013 13 Rajecké Teplice
Slovenská republika
Turistický region
Malá Fatra, Horné Považie, Severné Slovensko, Žilinský kraj, Považie, Rajecká dolina, Súľovské vrchy

Popis lázní

Lázně Rajecké Teplice se nacházejí na severu středního Slovenska, uprostřed Malé Fatry a Strážovských vrchů, v Rajecké dolině, v údolí říčky Rajčianka. Patří mezi nejkrásnější a nejznámější lázně na Slovensku. Termální Rajecká voda léčí nemoci pohybového ústrojí, zánětlivá onemocnění centrálního nervového systému, nervově-svalové degenerativní nemoci i nemoci z povolání. Příznivé léčivé účinky minerální vody mohou klienti využívat ve formě řady léčebných procedur. Minerální voda je vhodná i na pitné kúry a její dlouhodobé pití příznivě působí na metabolismus a detoxikaci. Mírné podnebí se vyznačuje dostatkem slunečního svitu a převládajícím bezvětřím. Cenné je i mimořádně čisté ovzduší bez exhalátů as minimální prašností. Přírodní podmínky a vzduch tak také napomáhají hlavně při léčbě dýchacích cest a nemocí s tím souvisejících. Dominantou lázní je v antickém stylu řešený lázeňský dům Aphrodite. Léčebný a relaxační komplex Aphrodite je centrem lázní Rajecké Teplice a svým vybavením splňuje i ty nejnáročnější kritéria. Léčebné a wellness procedury nabízí balneologické středisko vybavené nejmodernějšími diagnostickými a terapeutickými přístroji, které využívá termální prameny typu akratoteriem s 38 ° C teplou termální vodou. Úspěšnou léčbu v lázních zabezpečují osvědčené tradiční procedury, ale i moderní a inovativní procesy zajišťovány během léčebných a relaxačních pobytů. Klientem je v lázních k dispozici i komplex vzájemně propojených termálních bazénů, saun a parních lázní, které se nacházejí v atraktivních, orientální laděných prostorách. Nachází se zde i lázeňské jezírko s možností člunkování a lázeňský park s nádhernými zákoutími. Lázně Rajecké Teplice a jejich blízké okolí nabízejí bohaté možnosti i na aktivní trávení volného času a na své si přijdou téměř všichni milovníci přírody a sportu. Klíma příznivě ovlivňuje i na regeneraci zdravých lidí a lázně jsou proto ideálním místem nejen pro léčebné, ale i na ozdravné a rekondiční pobyty.

Důvody proč si vybrat tyhle koupele

 • příjemné prostředí
 • termální přírodní léčivá voda
 • ověřené hotely a kvalitní služby
 • antické termální bazény a saunový svět
 • ochotný personál

 

Náš názor

Lázně leží v atraktivním prostředí Rajecké doliny, která návštěvníkům nabízí krásnou přírodu a historické památky. Dokonalý relax v lázních nabízí kromě léčebných procedur i bazénový a saunový svět. K dispozici je pro klienty i Aphrodite Beauty estetické studio. Lázně vhodné i pro náročného klienta

Zaměření lázní

V Lázních Rajecké Teplice je léčba zaměřena na nemoci pohybového ústrojí, neturberkulózne nemoci dýchacích cest, nervové choroby, nemoci z povolání. Úspěšnou léčbu v lázních zajišťují osvědčené tradiční procedury, ale i moderní a inovativní procesy zajišťovány během léčebných a relaxačních pobytů.

Přírodní léčivé zdroje

Základem lázeňské léčby je přírodní léčivá voda, která má teplotu 38°C. Jde o přírodní léčivou slabě mineralizovanou vodu, hydrouhličitanovo - vápenato - horečnatou, mírně alkalickou, teplou, stavů chabou.

Wellness

Léčebné lázně Rajecké Teplice postupně prošly rozsáhlou rekonstrukcí, při které se postupně rozšiřuje a modernizuje nabídka Wellnes a SPA.

Bazény

Vnitřní bazény:

 • rehabilitační plavecký bazén - větší bazén s teplotou vody 30 - 32 ° C
 • léčebný relaxační bazén - menší bazén s tepltou vody 37 - 38 ° C

Venkovní bazény:

 • klidový bazén - sedací kruhový bazén s tepltou vody 36 - 38 ° C
 • rekreační plavecký bazén - 25 m dlouhý bazén s teplotou vody 26 - 28 ° C
 • sauny
 • tepidárium
 • arabská sauna
 • solná sauna
 • bylinková sauna
 • mentolová sauna
 • finská sauna

SPA procedury

 • wellness pedikúra, manikúra, čokoládová masáž, kyslíková mezoterapie
 • laserová biostimulace, kyslíková mezoterapie
 • vibrosauna, anticelulitidní masáž
 • oxygenoterapie, olejový perličková koupel, masáž lávovými kameny

Pro děti

Děti do 3 let mají ubytování a stravu zdarma. Možnost zapůjčení dětské postýlky zdarma. Pro děti je povolen vstup do bazénů. Procedury jsou poskytovány pouze osobám starším 18 let.

Historie

Na mapě z roku 1376 najdeme v oblasti mezi Lúčanské Malou Fatrou a Martinské Hoľam lázně označené jako Thermae. První písemná zpráva o léčivých pramenech se nachází v listině Ludvíka Velikého. V roce 1496 král Vladislav II. daroval lázně Štěpánovi Zápolského. Na počátku 17.století byl postaven první lázeňský dům a na konci 18.století se začalo s novou výstavbou Rajeckých lázní, kde byly lázně rozděleny zvlášť pro lid, měšťanů a šlechtu. V tomto období byl učiněn první popis termálních vod a první monografie o Rajeckých Teplicích, které takto za tu lázně v celém Uhersku. V 19. století zaznamenaly lázně největší rozmach, který zastavila 1.světová válka, kde návštěvnost lázní výrazně klesla. V letech 1925 až 1937 byly postaveny lázeňské domy Baník, Velká Fatra a Malá Fatra. V roce 1941 bylo postaveno termální koupaliště. Statut "Lázeňské město" získaly Rajecké Teplice v roce 1959. Největší rozvoj lázní nastal po 2.světové válce.


UŽITEČNÉ INFORMACE

Poloha lázní

15 km jižně od Žiliny směrem na Rajec v malebném údolí řeky Rajčianky, v Rajecké kotlině.

Internet

Wifi připojení ve všech lázeňských zařízeních zdarma.

Parkování

U všech lázeňských zařízeních je nehlídané parkoviště zdarma. U hotelu Aphrodite a Aphrodite Palace je parkoviště hlídané. Při Vile Margaréta i možnost rezervace garáže za poplatek.

Zvířata

Ubytování se zvířetem v lázních není možné.

Podávání stravy

Hotel Aphrodite a Hotel Aphrodite Palace majú vlastnú reštauráciu. Klienti hotela Malá Fatra a ostatných ubytovacích zariadení sa stravujú v reštaurácii Hotela Aphrodite. Stravovanie je formou bufetových stolov.

Nejčastější otázky o lázních Lázně Rajecké Teplice

Uvedené vzdálenosti jsou měřeny vzdušnou čarou, skutečná délka cesty může být jiná.
které atrakce se nacházejí v blízkosti?
1
3