Lyžování na Malé Fatře

V Malé Fatře av jejím okolí jsou perfektně upravené lyžařské terény pro náročné, ale já méně náročné lyžaře.

Lyžování Malá FatraLyžařské středisko Martinské hole
Středisko je situováno v Lúčanské části Malé Fatry a kromě jedinečného výhledu na Turčianskou kotlinu a okolní kopce nabízí i velmi dobré podmínky pro zimní sporty. Lyžaři zde najdou upravené tratě různých obtížností a přírodní sníh po celou zimu. K dispozici je 6 vleků, sedm upravovaných sjezdových tratí v celkové délce 11 km, od lehké obtížnosti (modrá), přes střední (červená) až po těžkou (černá).

Středisko poskytuje i množství možností na turistiku a běžecké lyžování. Krásné přírodní prostředí Martinských holí je velkým lákadlem pro turisty i během letní sezóny.

Lyžařské středisko Vrátna
Kouzelná Vrátna dolina v kriváňské části národního parku Malá Fatra je vyhledávaným zimním střediskem.

LyžováníNabízí možnosti pro zkušené lyžaře, tak pro začátečníky, na své si přijdou i vyznavači snowboardingu, extrémního lyžování či skialpinismu.

Na 14 km sjezdovek a 18 lyžařských tratí je k dispozici 15 lyžařských vleků + 2 lanovky (1 sedačková lanovka, 1 kabinková lanovka) s celkovou přepravní kapacitou 11 498 osob / hod. (v zimě).

Umelozasnežovaný snowboardový park plný překážek a skoků + bordercrossová dráha s vlastním vlekem, splnil očekávání i těch nejnáročnějších návštěvníků.