Turistický region
Vysoké Tatry, Nízke Tatry, Liptov, v Tatrách, Severné Slovensko, Žilinský kraj
Našli jste chybu nebo nám chcete doporučit novou atrakci

Amfiteáter Východná

Poloha
Stredné Slovensko, Žilinský kraj, Liptovský Mikuláš, Východná
Oblíbené

Obec Východná je známa každoročním organizováním folklórním festivalu Východná, který je nejstarším a nejrozsáhlejším celoslovenským festivalem lidové kultury s mezinárodní účastí na našem území. V amfiteátru obce se tak prezentuje několik uměleckých autorských programů, jejichž součástí jsou i vítězové celostátních soutěžních prohlídek folklórních skupin, souborů, dětských souborů, lidových hudeb, pěveckých skupin, sólistů muzikantů i tanečníků.

Přírodní dřevěný místní amfiteátr inspirovaný autentickou Liptovskou architekturou, který je dějištěm různých národopisných slavností, prošel v posledních letech rekonstrukcí. Jeho dominantou je 28 m vysoká vyhlídková věž Májka, která nabízí krásný panoramatický výhled na rozlehlé okolí a Vysoké Tatry. Věž je možné vidět již z dálky při vstupu do vesnice Východní. Velký amfiteátr tzv. Velká scéna je dějištěm folklorního festivalu Východná a nabízí několik míst k sezení, výborný zvuk a také krásný výhled. Součástí areálu amfiteátru je i nově vybudovaná část tzv. Malá scéna, v níž se nachází i zmíněný vyhlídková věž Májka.

V areálu je i přírodní expozice dřevěných lidových plastik a je možné si je prohlédnout kdykoliv. Areál amfiteátru je otevřen během celého roku, vede k němu chodník, parkování je možné v obci Východní.Nejčastější otázky o atrakci Amfiteáter Východná

Uvedené vzdálenosti jsou měřeny vzdušnou čarou, skutečná délka cesty může být jiná.
které atrakce se nacházejí v blízkosti?
1
3