Amfiteáter Východná

Poloha
Stredné Slovensko, Žilinský kraj, Liptovský Mikuláš, Východná

Obec Východná je známa každoročním organizováním folklórním festivalu Východná, který je nejstarším a nejrozsáhlejším celoslovenským festivalem lidové kultury s mezinárodní účastí na našem území. V amfiteátru obce se tak prezentuje několik uměleckých autorských programů, jejichž součástí jsou i vítězové celostátních soutěžních prohlídek folklórních skupin, souborů, dětských souborů, lidových hudeb, pěveckých skupin, sólistů muzikantů i tanečníků.

Přírodní dřevěný místní amfiteátr inspirovaný autentickou Liptovskou architekturou, který je dějištěm různých národopisných slavností, prošel v posledních letech rekonstrukcí. Jeho dominantou je 28 m vysoká vyhlídková věž Májka, která nabízí krásný panoramatický výhled na rozlehlé okolí a Vysoké Tatry. Věž je možné vidět již z dálky při vstupu do vesnice Východní. Velký amfiteátr tzv. Velká scéna je dějištěm folklorního festivalu Východná a nabízí několik míst k sezení, výborný zvuk a také krásný výhled. Součástí areálu amfiteátru je i nově vybudovaná část tzv. Malá scéna, v níž se nachází i zmíněný vyhlídková věž Májka.

V areálu je i přírodní expozice dřevěných lidových plastik a je možné si je prohlédnout kdykoliv. Areál amfiteátru je otevřen během celého roku, vede k němu chodník, parkování je možné v obci Východní.Nejčastější otázky o atrakci Amfiteáter Východná

Uvedené vzdálenosti jsou měřeny vzdušnou čarou, skutečná délka cesty může být jiná.
které atrakce se nacházejí v blízkosti?
1
3