Turistický region
Stredné Slovensko, Veľká Fatra, Banskobystrický kraj, Kremnické vrchy
Našli jste chybu nebo nám chcete doporučit novou atrakci

Aqualand Banská Bystrica

Poloha
Stredné Slovensko, Banskobystrický kraj, Banská Bystrica, Banská Bystrica
Oblíbené

Aqualand s rozlehlými vodními plochami na koupání (22.000 m2) a zábavou (6.000 m2), plochami na ležení a odpočinek (25.000 m2) v klidové části města Banská Bystrica obklopen zelení.

Vodní zábavní park nabízí 6 bazénů s teplotou vody 25 - 32°C - 1 plavecký bazén (50 m), velký "L" bazén s 2 tobogány a čtyř-dráhovou 60 m dlouhou skluzavkou, 1 plavecký olympijský termální bazén "I" (50 m, 28°C) a 3 bazény pro děti. K dispozici je množství atrakcí jako tobogány, vodní trampolíny, skákadla, různé překážky a aquazorbing, Wakeboardingová přímá dráha s délkou 400 m, In Line asfaltový okruh na bruslení na kolečkových bruslích a běh dlouhý 900 m, dětský zábavní park s autíčky a motorkami na baterie . Samozřejmostí jsou i hřiště na plážový volejbal, fotbal, badminton, bowling.

Součástí areálu je i přírodní jezero s rozlohou 2,5 ha obklopené zelení s možností koupání se (na jedné straně) jakož i člunkování a využívání šlapadel (na druhé straně jezera). Koupání v jezeře obnovili po 20-ti letech a to díky nepřetržitému čištění vody na otoku. Wakeboardingový park, ve kterém je voda neustále v pohybu, zase napomáhá k okysličování vody v jezeře a snižování procesu tvoření řas.

V areálu se nacházejí bufety s rychlým občerstvením, které nabízejí hotové a smažená jídla, čerstvé langoše, nanuky, zmrzlinu, alko i nealko nápoje. Dále jsou to: největší středisko s občerstvením Rotunka s bohatou nabídkou jídel, středisko Pirátská loď s jídly pariamo z grilu, Baby bar a Wake coffe bar s terasou a výhledem na jezero. Pro děti je to středisko Fun Park s nafukovacími atrakcemi, autíčky a zábavnými automaty, v nabídce jsou nanuky, cukrová vata, ledová drť, popcorn, chipsy a nealko nápoje. Parkování je zajištěno u areály koupaliště a je zpoplatněno. Cenník Aqualandu.Nejčastější otázky o atrakci Aqualand Banská Bystrica

Uvedené vzdálenosti jsou měřeny vzdušnou čarou, skutečná délka cesty může být jiná.
které atrakce se nacházejí v blízkosti?
1
3