Aqualand Banská Bystrica

Poloha
Stredné Slovensko, Banskobystrický kraj, Banská Bystrica, Banská Bystrica

Aqualand s rozlehlými vodními plochami na koupání (22.000 m2) a zábavou (6.000 m2), plochami na ležení a odpočinek (25.000 m2) v klidové části města Banská Bystrica obklopen zelení.

Vodní zábavní park nabízí 6 bazénů s teplotou vody 25 - 32°C - 1 plavecký bazén (50 m), velký "L" bazén s 2 tobogány a čtyř-dráhovou 60 m dlouhou skluzavkou, 1 plavecký olympijský termální bazén "I" (50 m, 28°C) a 3 bazény pro děti. K dispozici je množství atrakcí jako tobogány, vodní trampolíny, skákadla, různé překážky a aquazorbing, Wakeboardingová přímá dráha s délkou 400 m, In Line asfaltový okruh na bruslení na kolečkových bruslích a běh dlouhý 900 m, dětský zábavní park s autíčky a motorkami na baterie . Samozřejmostí jsou i hřiště na plážový volejbal, fotbal, badminton, bowling.

Součástí areálu je i přírodní jezero s rozlohou 2,5 ha obklopené zelení s možností koupání se (na jedné straně) jakož i člunkování a využívání šlapadel (na druhé straně jezera). Koupání v jezeře obnovili po 20-ti letech a to díky nepřetržitému čištění vody na otoku. Wakeboardingový park, ve kterém je voda neustále v pohybu, zase napomáhá k okysličování vody v jezeře a snižování procesu tvoření řas.

V areálu se nacházejí bufety s rychlým občerstvením, které nabízejí hotové a smažená jídla, čerstvé langoše, nanuky, zmrzlinu, alko i nealko nápoje. Dále jsou to: největší středisko s občerstvením Rotunka s bohatou nabídkou jídel, středisko Pirátská loď s jídly pariamo z grilu, Baby bar a Wake coffe bar s terasou a výhledem na jezero. Pro děti je to středisko Fun Park s nafukovacími atrakcemi, autíčky a zábavnými automaty, v nabídce jsou nanuky, cukrová vata, ledová drť, popcorn, chipsy a nealko nápoje. Parkování je zajištěno u areály koupaliště a je zpoplatněno. Cenník Aqualandu.Nejčastější otázky o atrakci Aqualand Banská Bystrica

Uvedené vzdálenosti jsou měřeny vzdušnou čarou, skutečná délka cesty může být jiná.
které atrakce se nacházejí v blízkosti?
1
3