Arborétum Kysihýbeľ
969 01 Kysihýbeľ
Turistický region
Stredné Slovensko, Horehronie, Hont, Banskobystrický kraj, Pohronie, Štiavnické vrchy
Našli jste chybu nebo nám chcete doporučit novou atrakci

Arboretum Kysihýbeľ

Poloha
Stredné Slovensko, Banskobystrický kraj, Banská Štiavnica, Banský Studenec
Oblíbené

Chráněný areál ve správě státní ochrany přírody Štiavnické vrchy u osady kysihýbel v katastrálním území města Banská Štiavnica. Lesnické arboretum, známé také pod názvem Feistmantelova zahrada, bylo založeno na výzkum vysazování a pěstování cizokrajných lesních dřevin. Založili ho v letech 1900 - 1913, bezprostředně po vzniku Ústřední lesnické výzkumné stanice (1898). V současnosti na ploše 7,73 ha, po opakovaných výsadbách a doplňování druhů, nachází 282 druhů různých druhů dřevin. Slouží hlavně ke studiu aklimatizace cizokrajných dřevin a je zde možné obdivovat takové vzácné druhy dřevin jako jsou například korkovník amazonsky, bříza papierovitá, cypřiše, douglaska a sekvojovce.

Součástí arboreta je Mezinárodní Fenologická zahrada, v níž je dalších 30 druhů dřevin. Arboretum slouží na výzkum vysazování, genetické a šlechtitelské práce jakož i v lesnické praxi jako cenná genová banka pro zavádění nejperspektivnějších cizokrajných dřevin. Plní také důležitou výchovně osvětovou funkci pro širokou veřejnost, studenty škol lesnického a přírodovědného zaměření a pracovníků lesní provozu.

Vstup do arboreta je možný jen s průvodcem po dohodě s pověřenými pracovníky Národního lesnického centra.Nejčastější otázky o atrakci Arboretum Kysihýbeľ

Uvedené vzdálenosti jsou měřeny vzdušnou čarou, skutečná délka cesty může být jiná.
které atrakce se nacházejí v blízkosti?
1
3