Turistický region
Kysuce
Našli jste chybu nebo nám chcete doporučit novou atrakci

Ark-shelter, přístřešek v přírodě - Kysuce

Poloha
Stredné Slovensko, Žilinský kraj, Kysucké Nové Mesto, Rudinská
Oblíbené

Jedinečná obytná mobilní stavba na Kysucích, jednoduchý a cenově přístupný "kontejner" pro pobyt v přírodě. Ark-shelter postavila dvojice architektů Michiel De Backer a slovenský architekt Martin Mikovčák a představuje dřevěnou rekreační platformu pro odpočinek a relax od běžného civilizačního shonu. Minimalistický a nenápadný objekt, jehož funkční stavba zaujme milovníky přírody, moderního designu a důmyslných řešení. Zajímavostí je, že tato stavba nemá pevné základy, není napojena na sítě a konstrukce je na rozdíl od ostatních podobných projektů celodřevěná včetně nosného rámu.

Firma Ark-shelter má původ v Belgii, kde našla i prvních klientů a sponzorů těchto novodobých staveb. V principu podobných konceptů ve světě existuje několik. Stavba může stát prakticky kdekoliv, nenarušuje životní prostředí, nepotřebuje betonový základ a několik skleněných oken spojuje interiér s okolním světem.

Nejnovější se vyrábějí modulové domy is proskleným střešním prostorem a pokud je dům postavený v čisté přírodě, člověk usíná prakticky pod hvězdami. Dům je plně energeticky samostatný. Architekti nadále navrhují, testují a vylepšují Ark-shelter s cílem navrhnout co největší komfort v srdci přírody pro nerušený odpočinek.