Turistický region
Západné Slovensko, Trnavský kraj, Považie, Malé Karpaty, Považský Inovec, Sĺňava
Našli jste chybu nebo nám chcete doporučit novou atrakci

Balneologické muzeum Imricha Wintera v Piešťanech

Poloha
Západné Slovensko, Trnavský kraj, Piešťany, Piešťany
Oblíbené

Muzeum se nachází v Piešťanech, v budově Lázeňská dvorany, a jeho vznik je pevně spjat s lázněmi. Vznik muzea, Piešťanské muzeum, v roce 1928 iniciovali Imrich Winter se svým spolupracovníkem a správcem lázní Václavem Vlkem a jejich snahou bylo prostřednictvím muzea přiblížit návštěvníkům lázní jejich historii a kulturu lázní. Ve svých počátcích neslo muzeum název etnografické a vystavovalo flóru, faunu, národopisnou keramiku, kroje a výšivky, lidovou architekturu, slovenské řezbářství a malby, historii a archeologii, později v roce 1951 bylo zestátněno a stalo se Městským muzeem. V roce 1963 bylo přejmenováno na Balneologické muzeum a jeho cílem bylo dokumentovat historii lázní a lázeňství na území Slovenska.

Sbírkové fondy muzea dnes tvoří: hlavní expozice v budově Lázeňská dvorany - archeologie piešťanského regionu; národopis; expozice přibližující dějiny Piešťan a lázní; expozice věnovaná nejvýznamnějším vodám Slovenska a část věnovaná Milanu R. Štefánikovi a Ludwigu van Beethovenovi, Vila dr. Liška - expozice dějin lázní a lázeňství na Slovensku, expozice Sakrální umění ze sbírek balneologického muzea a zajímavé krátkodobé výstavy a Pamětní pokoj Ivana Kraska. Součástí přírodovědné sbírky muzea je i cenný herbář botanika Karla Domina autora knihy "Piešťanská Květena".

Balneologické muzeum Imricha Wintera v Piešťanech je otevřeno celoročně ve dnech úterý až neděle.Nejčastější otázky o atrakci Balneologické muzeum Imricha Wintera v Piešťanech

Uvedené vzdálenosti jsou měřeny vzdušnou čarou, skutečná délka cesty může být jiná.
které atrakce se nacházejí v blízkosti?
1
3