Turistický region
Stredné Slovensko, Horehronie, Hont, Banskobystrický kraj, Pohronie, Štiavnické vrchy
Našli jste chybu nebo nám chcete doporučit novou atrakci

Banka Lásky Banská Štiavnica

Poloha
Stredné Slovensko, Banskobystrický kraj, Banská Štiavnica, Banská Štiavnica
Oblíbené

ZAVŘENO AŽ DO ODVOLÁNÍ

Zážitkový dům o nejdelší básni světa Marína v samotném centru Banské Štiavnice, v domě, kde bydlela básnickém múza Andreje Sládkoviča. Vznikl zde zajímavý prostor pro všechny zamilované. Banka Lásky nebo Trezor Lásky je místem, kde Marína uchovala původní rukopis naší nejznámější milostné básně od A. Sládkoviča. Jedinečný nápad zachování původního domu Mariny a celosvětové propagace nejdelší zamilované básně na světě se ukázal jako skvělý zážitek v rámci návštěvy Banské Štiavnice.

Hodinová prohlídka zážitkového domu zabaví, romanticky potěší každé zamilované srdce. Jediný Trezor Banky Lásky na světě, který je složen z textu básně, poskytne návštěvníkům místo úkrytu pro jejich vyznání. A tak si v něm mohou uchovávat své symboly své lásky.

Zážitkový dům mimo jiné představuje i mluvící obrazy, namluvené našimi známými slovenskými herci, chata nebo zamilovanou poštu. Každému písmenku, znaku a mezeře básně Marina je přiřazena jedna Schránka. Na každé Schránce je kousek originálního Sládkovičovo rukopisu básně z roku 1846. Schránku, ve které si návštěvník uschová kousek své lásky, aby se mu neztratila, je možné vlastnit jeden rok nebo navždy a to za poplatek. A tak už stovky lidí z celého světa mají své příběhy uschovány ve schránce v Trezoru Lásky v B. Štiavnici. Více info o otevíracích hodinách a cenách viz ZDE.


Nejčastější otázky o atrakci Banka Lásky Banská Štiavnica

Uvedené vzdálenosti jsou měřeny vzdušnou čarou, skutečná délka cesty může být jiná.
které atrakce se nacházejí v blízkosti?
1
3