Turistický region
Kysuce, Severné Slovensko, Žilinský kraj, Kysucké Beskydy, Veľká Rača
Našli jste chybu nebo nám chcete doporučit novou atrakci

Bike Park Veľká Rača

Poloha
Stredné Slovensko, Žilinský kraj, Čadca, Oščadnica
Oblíbené

Bike park na severu Slovenska v Kysuckých Beskydech, 36 km severně od Žiliny, je součástí areálu Snowparadise Velká Rača. K dispozici je 5 vyznačených tratí (2 jednoduché, 1 středně těžká a 2 těžké tratě) na horských kolech v celkové délce až 10,6 km. Přírodní tratě pro náročné obsahují umělé a přírodní skoky, vlny a klopené zatáčky. Na start tratí je možné se dostat čtyřsedačkovou lanovkou nebo i s kolem. Součástí Bike parku jsou i úseky vhodné na jízdu na horských koloběžkách, trať Family. Koloběžku si lze půjčit při výstupu z lanovky hned vedle dalších atrakcí.

Enduro trať označena červenou barvou, začíná z lokality Marguška. Na začátek tratě se lze dostat čtyřsedačkovou lanovkou na vrcholovou stanici v části Dedovka a odtud ještě 650 m k další lanovce s názvem Marguška, kde trať začíná. Trasa je určena zejména pro zkušené jezdce. Downhill pro, černá trať náročná, začíná od vrcholové stanice lanovky Marguška, stejně jako červená trať Enduro. Trať je vhodné využít i na organizaci závodů či tréninkových kempů pro zkušené závodníky. Free ride označena modrou barvou vede od vrcholové stanice lanovky Dedovka po lesní cestě až k dolní stanici lanovky. Tato trať je středně náročná. Family, zelená trať vede od vrcholové stanice lanovky Dedovka po jejím dolní - nástupní stanici. Je určena i pro méně zdatné jezdce. Neobsahuje náročné skoky ani překážky. Mountain, žlutá trať nenáročná trať, je vhodná i pro rodiny s dětmi. Je to nejdelší trať a začíná stejně jako předchozí tratě z vrcholové stanice lanovky Dedovka.

V Bike parku platí přísná bezpečnostní opatření. Cyklisté jezdí na vlastní odpovědnost, do 15 let pouze v doprovodu rodiče nebo zákonného zástupce, 15 - 18 let pouze se souhlasem rodiče nebo zákonného zástupce. Jízda jakož i vstup do Bike parku je mimo provozních hodin a bez zakoupení vstupenky zakázána. Ceník a provozní doba Bike parku.Nejčastější otázky o atrakci Bike Park Veľká Rača

Uvedené vzdálenosti jsou měřeny vzdušnou čarou, skutečná délka cesty může být jiná.
které atrakce se nacházejí v blízkosti?
1
3