Turistický region
Malá Fatra, Horné Považie, Severné Slovensko, Žilinský kraj, Vrátna dolina
Našli jste chybu nebo nám chcete doporučit novou atrakci

Chata pod Chlebom

Poloha
Stredné Slovensko, Žilinský kraj, Martin, Šútovo
Oblíbené

Nadmořská výška: 1423 m.n.m.

Horská chata s celoročním provozem se nachází na jižní straně Malé Fatry. Byla postavena v roce 1930 a vypálena ustupujícími německými vojáky v roce 1945. Později obnovena, 12. dubna 1982 chata opět vyhořela a znovu byla postavena až v roce 1982 na místě hospodářské budovy bývalé chaty.

Na chatě je možnost ubytování ve vícelůžkových pokojích nebo na půdě ve vlastním spacáku (půda je zateplená a vytápěná). Každý pokoj v chatě má své jméno a to podle výhledu z jejího okna: Magura, Chleb, Kriváň. Na chatě se můžete dobře najíst i napít každý den od 7.00 do 22.00 hod. a dostatek teplého jídla se zde najde i pro větší skupiny.

Výstup na chatu je středně náročný a přístup je možný z několika stran. Přístup k chatě od vrcholu sedačkové lanovky od chaty Vrátna po zelené turistické značce (délka trasy 3 hod.) Nebo po žluté značce od vrcholu hromovým na hlavním hřebeni Kriváňské Malé Fatry. Z Turčianské kotliny je přístupná po zelené značce od autokempu Trusalová nebo po modré značce ze Šútovo. Asi 30 min. od chaty jsou Mojžíšovy prameny a 1 hod. 30 min. 38 m vysoký Šútovský vodopád.Nejčastější otázky o atrakci Chata pod Chlebom

Uvedené vzdálenosti jsou měřeny vzdušnou čarou, skutečná délka cesty může být jiná.
které atrakce se nacházejí v blízkosti?
1
3