Chata pod Chlebom

Poloha
Stredné Slovensko, Žilinský kraj, Martin, Šútovo

Nadmořská výška: 1423 m.n.m.

Horská chata s celoročním provozem se nachází na jižní straně Malé Fatry. Byla postavena v roce 1930 a vypálena ustupujícími německými vojáky v roce 1945. Později obnovena, 12. dubna 1982 chata opět vyhořela a znovu byla postavena až v roce 1982 na místě hospodářské budovy bývalé chaty.

Na chatě je možnost ubytování ve vícelůžkových pokojích nebo na půdě ve vlastním spacáku (půda je zateplená a vytápěná). Každý pokoj v chatě má své jméno a to podle výhledu z jejího okna: Magura, Chleb, Kriváň. Na chatě se můžete dobře najíst i napít každý den od 7.00 do 22.00 hod. a dostatek teplého jídla se zde najde i pro větší skupiny.

Výstup na chatu je středně náročný a přístup je možný z několika stran. Přístup k chatě od vrcholu sedačkové lanovky od chaty Vrátna po zelené turistické značce (délka trasy 3 hod.) Nebo po žluté značce od vrcholu hromovým na hlavním hřebeni Kriváňské Malé Fatry. Z Turčianské kotliny je přístupná po zelené značce od autokempu Trusalová nebo po modré značce ze Šútovo. Asi 30 min. od chaty jsou Mojžíšovy prameny a 1 hod. 30 min. 38 m vysoký Šútovský vodopád.Nejčastější otázky o atrakci Chata pod Chlebom

Uvedené vzdálenosti jsou měřeny vzdušnou čarou, skutečná délka cesty může být jiná.
které atrakce se nacházejí v blízkosti?
1
3