Turistický region
Liptov, v Tatrách, Severné Slovensko, Žilinský kraj, Západné Tatry, Liptovská Mara
Našli jste chybu nebo nám chcete doporučit novou atrakci

Chata pod Náružím Červenec

Poloha
Stredné Slovensko, Žilinský kraj, Liptovský Mikuláš, Bobrovec
Oblíbené

Nadmořská výška: 1420 m.n.m.

Chata v Západních Tatrách, obklopená loutky, Malou a Velkou spoustou, Ostrým a šedým vrchem, cca dvě hodiny chůze od obce Jalovec. Stavební historie sahá až do roku 1969, kdy byly položeny první základy chaty. Konečnou podobu dostala nynější chata až po její rekonstrukci v letech 1999 - 2000.

Majitelem chaty je obec Bobrovec, chata je ve zprávě chatařské společenství CHS a její systém fungování je vcelku ojedinělý. Za chod a provoz chaty se starají na dobrovolnické bázi členové CHS, t.z. vždy po dvou provádějí na chatě víkendové služby, starají se o její úrdžbu a zásobování. Přehled nad celou správou chaty má chatař volen z členů CHS. Chata je v mimosezóně otevřena pouze o víkendech (od pátku 17:00 hod. Do neděle 15:00 hod.), V letní sezóně nepřetržitě.

Chata poskytuje ubytování ve třech pokojích s maximální kapacitou pokoje 10 návštěvníků a s možností přípravy jídel z vlastních zásob v kuchyni se sporákem a vařičem. Je také místem pořádání různých sportovních akcí a závodů, které mají několikaletou tradici.


Nejčastější otázky o atrakci Chata pod Náružím Červenec

Uvedené vzdálenosti jsou měřeny vzdušnou čarou, skutečná délka cesty může být jiná.
které atrakce se nacházejí v blízkosti?
1
3