Turistický region
Vysoké Tatry
Našli jste chybu nebo nám chcete doporučit novou atrakci

Horský hotel Popradské pleso

Poloha
Východné Slovensko, Prešovský kraj, Poprad, Vysoké Tatry
Oblíbené

Nadmořská výška: 1494 m.n.m.

Chata, horský hotel, se nachází na břehu jezera Popradské pleso, v Mengusovské dolině. Její předchůdkyní byla dřevěná chata, Majláthova chata, postavená v roce 1879. Ta však několikrát vyhořela a v roce 1961 na jejím místě postavili podle projektů architektů L. Bauera a F. Čapkuna nový horský hotel. V roce 2011 hned vedle hotelu vyrostla nová chata, která dostala pojmenování podle jména iniciátora výstavby první chaty po Vojtěchovi Majlátha.

Chata poskytuje ubytování a v nabídce jsou apartmány pro náročnější klientelu i místa na spaní pro nenáročné turisty. Kromě ubytování je k dispozici restaurace, Slovenská pokoj, finská sauna, wellness káď, recepce s prodejem a půjčovnou horolezeckých potřeb, prodejem suvenýrů, směnárna, lyžárna, sušárna, terasa, billiard. Popradské pleso je oblíbeným cílem cyklistů a hlavně východiskem pro horských kolech. V zimě je samozřejmostí běžecké lyžování a náročný a extrémní terén je vyhledáván i skialpinisty. V blízkém okolí je možnost využití široké palety dalších služeb jako koňské spřežení, létání na rogalu a závěsných padácích, koupání, jeskyně a podobně.

Popradské pleso je výchozím bodem pro všechny významnější pěší vysokohorské túry ve Vysokých Tatrách (například Rysy či Kôprovský štít) a nedaleko se nachází také Symbolický hřbitov obětí Vysokých Tater. K chatě u Popradského plesa vede několik turistických tras. Ze Štrbského plesa je to pohodlná nenáročná túra trvající cca 1 hod. po zeleně značeném turistickém chodníku. Další přístupy k chatě jsou ze zastávky Popradské pleso, ze Slezského domu, z Podbanského nebosyntetických nebo rz rozcestí nad Žabím potokem.


Nejčastější otázky o atrakci Horský hotel Popradské pleso

Uvedené vzdálenosti jsou měřeny vzdušnou čarou, skutečná délka cesty může být jiná.