Turistický region
Východné Slovensko, Šariš, Prešovský kraj, Laborecká vrchovina, Ondavská vrchovina
Našli jste chybu nebo nám chcete doporučit novou atrakci

Chrám sv. Michala archanděla Šemetkovce

Poloha
Východné Slovensko, Prešovský kraj, Svidník, Šemetkovce
Oblíbené

Dřevěný řeckokatolický chrám na návrší za obcí Šemetkovce. Byl postaven v roce 1752 a zasvěcený sv. archandělu Michalovi. V době druhé světové války byl chrám poškozen a následně po roce 1945 obnoven.

Chrám je třídílný, tříprostorový, trojvežový s třemi kříži. Konstrukce je roubená, u poměrně úzké hlavní věže sloupová. Střecha chrámu i jeho věže jsou pokryty sídla. Dominantou interiéru je pětiřadý ikonostas s carskými dveřmi na pěti patrech z poloviny 18. st., Kromě řady svátků a apoštolského řady, které pocházejí z konce 17. st. Severozápadně od chrámu je postavena masivní dřevěná zvonice na vyvýšeném základě z kamene s osazeným tříramenná křížem a třemi zvony z roku 1971, 1948 a 1970.

Od roku 1968 je chrám Národní kulturní památkou. Vstup do chrámu je jen se požádání. Je nutno předem kontaktovat řeckokatolický farní úřad v Ladomirová na +421 915 204 509 (platí pro jednotlivce) nebo +421 51 75 62 668 (platí pro skupiny).Nejčastější otázky o atrakci Chrám sv. Michala archanděla Šemetkovce

Uvedené vzdálenosti jsou měřeny vzdušnou čarou, skutečná délka cesty může být jiná.
které atrakce se nacházejí v blízkosti?
1
3