Turistický region
Východné Slovensko, Košice a okolie, Košický kraj, Abov, Slanské vrchy
Našli jste chybu nebo nám chcete doporučit novou atrakci

DinoPark ZOO Košice

Poloha
Východné Slovensko, Košický kraj, Košice I, Košice - Kavečany
Oblíbené

Nejvýznamnější atrakce na východě Slovenska, která je součástí zoologické zahrady od roku 2013. DinoPark je vybudován na ploše 6 ha v lesním údolí a najdeme zde desítky druhohorních vládců naší planety v životních velikostech, unikátní 3D Kino, dětské atrakce, paleontologické hřiště, občerstvení v DinoGrile a mnoho jiného.

V parku jsou nainstalovány modely prehistorických zvířat z před více než 65 milionů let v životní velikosti. Modely byly vyrobeny podle aktuálních poznatků vědců a fosílií, některé modely jsou statické, některé robotické. Při každém dinosaurovi je informační tabule s popisem jednotlivých druhů a vývoje našeho života na Zemi. V rámci DinoParku je vybudován pavilon Cesta do minulosti Země, kde je umístěna rostlina Wollemi nobilis, která rostla na Zemi před 175 miliony let a další nalezené artefakty jako jsou drápy Tyrannosaura, otisk křídel pravěkých vážek, zuby Deinonycha, roh Triceratops a fosílie přesliček.

Novinkou DinoParku je paleontologické hřiště, kde se malí návštěvníci mohou zahrát na paleontology a pomocí štětce a lopatky hledají v písku kostru dinosaura. DinoPark odkrývá dosud nepoznaný svět dinosaurů a je ideální pro rodinný výlet. Děti, ale i dospělí, se budou bavit a zároveň si odnesou nové poznatky o historii naší planety.

Vstup do DinoParku je spojen se vstupem do zoologické zahrady. Samostatný vstup není možný. Cena vstupenky zahrnuje i vstup do unikátního 3D Kina, kde je během celého dne promítán trojrozměrný film, a polarizační 3D brýle, které jsou návštěvníkům zapůjčeny také zdarma. Pro více info o otevírací době a vstupném viz ZDE.

https://www.dinopark.sk/images/planek-dinopark-kosice.jpgNejčastější otázky o atrakci DinoPark ZOO Košice

Uvedené vzdálenosti jsou měřeny vzdušnou čarou, skutečná délka cesty může být jiná.
které atrakce se nacházejí v blízkosti?
1
3