Turistický region
Západné Slovensko, Dolná Nitra, Tekov, Pohronský Inovec, Nitriansky kraj, Ponitrie
Našli jste chybu nebo nám chcete doporučit novou atrakci

Divadlo Aréna

Poloha
Západné Slovensko, Bratislavský kraj, Bratislava V, Bratislava - Petržalka
Oblíbené

Divadlo se nachází v hlavním městě Bratislava, v městské části Petržalka. Vzniklo v roce 1828 na petržalském břehu Dunaje a patří mezi nejstarší divadla v Bratislavě. Původně mělo divadlo podobu amfiteátru, arény, a vystoupení se hrávali jen během letních měsíců. Později, v roce 1898, se na stejném místě postavila nová budova, vzhled jejíž zůstal nezměněn až do dnešních dob. Od jeho vzniku až do konce druhé světové války účinkovalo v divadle množství maďarských, rakouských a německých divadelních společností jako např. známé vídeňské divadlo Theater and et Wien. S divadlem je spojeno i jméno světově známého divadelního režiséra Maxe Reingardta, který v něm začal svou uměleckou kariéru jako herec. Po druhé světové válce sloužilo divadlo jako sklad a až v roce 1994 zásluhou Milan Sládek, který založil nadaci na obnovu divadla, se začaly v divadle opět hrávat představení.

V letech 1996 - 2002 se zde pravidelně konal mezinárodní pantomimické festival kejklířů. Od roku 2002 je ředitelem divadla herec Jozef Kukura. Do divadla vnesl nový koncept multižánrový scény, které dominuje především divadlo - současná i klasická činohra s ohledem na aktuálnost tématu, autorské projekty, muzikály a pohádky. Kromě představení se v divadle konají i jazzové koncerty (Jazz v aréně) a uvádějí se zde přímé přenosy z Metropolitní opery v New Yorku. Spolu s Univerzitou Komenského divadlo každoročně v letních měsících organizuje Dětskou Univerzitu Komenského, kde děti ve věku 9 až 14 let mají možnost studovat stejně jako vysokoškolští studenti.

Od roku 2002 se Divadlo Aréna profiluje jako divadlo aktuálních témat, kritického pohledu, moderní formy a historicko-politického kontextu. Inscenace Divadla Aréna každoročně reprezentují současnou slovenskou divadelní tvorbu na mnoha domácích i mezinárodních festivalech (Nová drama, Dotyky a spojení, Divadelní svět Brno, To nejlepší ze slovenského divadla ve Zvolenu a další).Nejčastější otázky o atrakci Divadlo Aréna

Uvedené vzdálenosti jsou měřeny vzdušnou čarou, skutečná délka cesty může být jiná.
které atrakce se nacházejí v blízkosti?
1
3