Divadlo Aréna

Poloha
Západné Slovensko, Bratislavský kraj, Bratislava V, Bratislava - Petržalka

Divadlo se nachází v hlavním městě Bratislava, v městské části Petržalka. Vzniklo v roce 1828 na petržalském břehu Dunaje a patří mezi nejstarší divadla v Bratislavě. Původně mělo divadlo podobu amfiteátru, arény, a vystoupení se hrávali jen během letních měsíců. Později, v roce 1898, se na stejném místě postavila nová budova, vzhled jejíž zůstal nezměněn až do dnešních dob. Od jeho vzniku až do konce druhé světové války účinkovalo v divadle množství maďarských, rakouských a německých divadelních společností jako např. známé vídeňské divadlo Theater and et Wien. S divadlem je spojeno i jméno světově známého divadelního režiséra Maxe Reingardta, který v něm začal svou uměleckou kariéru jako herec. Po druhé světové válce sloužilo divadlo jako sklad a až v roce 1994 zásluhou Milan Sládek, který založil nadaci na obnovu divadla, se začaly v divadle opět hrávat představení.

V letech 1996 - 2002 se zde pravidelně konal mezinárodní pantomimické festival kejklířů. Od roku 2002 je ředitelem divadla herec Jozef Kukura. Do divadla vnesl nový koncept multižánrový scény, které dominuje především divadlo - současná i klasická činohra s ohledem na aktuálnost tématu, autorské projekty, muzikály a pohádky. Kromě představení se v divadle konají i jazzové koncerty (Jazz v aréně) a uvádějí se zde přímé přenosy z Metropolitní opery v New Yorku. Spolu s Univerzitou Komenského divadlo každoročně v letních měsících organizuje Dětskou Univerzitu Komenského, kde děti ve věku 9 až 14 let mají možnost studovat stejně jako vysokoškolští studenti.

Od roku 2002 se Divadlo Aréna profiluje jako divadlo aktuálních témat, kritického pohledu, moderní formy a historicko-politického kontextu. Inscenace Divadla Aréna každoročně reprezentují současnou slovenskou divadelní tvorbu na mnoha domácích i mezinárodních festivalech (Nová drama, Dotyky a spojení, Divadelní svět Brno, To nejlepší ze slovenského divadla ve Zvolenu a další).Nejčastější otázky o atrakci Divadlo Aréna

Uvedené vzdálenosti jsou měřeny vzdušnou čarou, skutečná délka cesty může být jiná.
které atrakce se nacházejí v blízkosti?
1
3