Turistický region
Nízke Tatry, Jasná, Liptov, v Tatrách, Severné Slovensko, Žilinský kraj, Liptovská Mara, Chopok Sever, Chopok
Našli jste chybu nebo nám chcete doporučit novou atrakci

Dřevěný kruhový labyrint Liptovská Mara

Poloha
Stredné Slovensko, Žilinský kraj, Liptovský Mikuláš, Liptovský Mikuláš
Oblíbené

Unikátní dřevěný kruhový labyrint při Liptovské Mare se nachází cca 1 km od aquaparku Tatralandia a 4 km od města Liptovský Mikuláš. Původně sloužil jako filmová kulisa v seriálu japonsko-americké produkce a díky svým úctyhodným rozměrům 3000 m² a s průměrem 56 m čeká na zápis do Guinnessovy knihy rekordů jako největší labyrint na světě.

Cesta z labyrintu není jednoduchá, ale ti nejšikovnější ji prý zvládnou za 10 min., Průměrně trvá cesta ven téměř půl hodinku (nejkratší cesta je dlouhá 300 m). Pokud však někdo v labyrintu zabloudí a nevyjde z něj do dvou hodin, systém upozorní zaměstnance a ti návštěvníka vyhledají. Paradoxně ani pro zaměstnance není jednoduché najít cestu ven, protože stěny labyrintu jsou vysoké a není přes ně vidět. Centrálním bodem labyrintu je vysoká věž, která má dvě patra a nabízí nádherný výhled na Vysoké Tatry a Liptovskou Maru. Novinkou je noční labyrint s možností zapůjčit si světlo na místě.

Tvůrci tohoto unikátního labyrintu ho plánují zvětšit o dalších 1200 m², tj o další 3 okruhy, a navíc vytvořit slepé místě, které oživí sochami vyrobenými z kovového odpadu. Dřevěný labyrint je součástí zábavního parku Liptoventure, který se rozkládá na ploše 50 000 m² a kromě bludiště láká milovníky adrenalinu i na povozenie se na monster trucku, což je největší nafukovací překážková dráha na Slovensku, a off-road buggy vozidlech, se kterými se dá jezdit na čtyřech tratích s různou obtížností. Čas strávený v labyrintu je neomezený. Zabloudit ve spleti chodeb největšího dřevěného labyrintu na světě je skutečně zajímavý zážitek vhodný pro všechny věkové kategorie. Pro více info o cenících viz ZDE.Nejčastější otázky o atrakci Dřevěný kruhový labyrint Liptovská Mara

Uvedené vzdálenosti jsou měřeny vzdušnou čarou, skutečná délka cesty může být jiná.
které atrakce se nacházejí v blízkosti?
1
3