Turistický region
Stredné Slovensko, Horehronie, Hont, Banskobystrický kraj, Pohronie, Štiavnické vrchy
Našli jste chybu nebo nám chcete doporučit novou atrakci

Slovenské důlní muzeum v přírodě

Poloha
Stredné Slovensko, Banskobystrický kraj, Banská Štiavnica, Banská Štiavnica
Oblíbené

Důlní muzeum umístěné západně od centra města Banská Štiavnica, cca 1 km ve směru na Levice (pod Tajch Klinger), již více než 45 let poskytuje návštěvníkům jedinečný zážitek z prohlídky originálních důlních prostorů a ukazuje vývoj rudného hornictví v středoevropském prostoru od středověku do konce 20 . století. Hornický skanzen má podzemní a povrchovou expozici.

V podzemní expozici je to Gápel na koňský pohon, který je jediný stroj - motor od důlního výtahu, který se na Slovensku zachoval a v povrchové expozici je to Kachelman vodnostĺpcový tažný stroj, priemiestnený ze šachty Lill v Hodruši. Je to památník slavné éry vodnostĺpcových strojů, které v 18. století zachránili banskoštiavnického hornictví od zániku a stáli na čele technického pokroku v celosvětovém měřítku. Návštěvníky zaujme i Geologická naučná expozice, která prezentuje na malé ploše geologický vývoj Slovenska.

Délka prohlídky je cca 90 - 100 min. a doporučujeme si ji rezervovat předem a absolvovat ve vhodné turistické obuvi a v teplejším oblečení. Muzeum je otevřeno v měsících březen - prosinec. Obsazenost expozice je možné si prohlédnout ZDE.Nejčastější otázky o atrakci Slovenské důlní muzeum v přírodě

Uvedené vzdálenosti jsou měřeny vzdušnou čarou, skutečná délka cesty může být jiná.
které atrakce se nacházejí v blízkosti?
1
3