Turistický region
Východné Slovensko, Spiš, Košický kraj, Slovenský Raj
Našli jste chybu nebo nám chcete doporučit novou atrakci

GUS - Galerie umělců Spiše

Poloha
Východné Slovensko, Košický kraj, Spišská Nová Ves, Spišská Nová Ves
Oblíbené

Nejmladší sběratelská instituce nejen v regionu, ale i na Slovensku. Vznikla v roce 1987 za účelem shromažďování, zpracování a prezentace výtvarných uměleckých děl z regionu Spiše a sídlí v renesančním domě pocházejícím ze 16. st. ve Spišské Nové Vsi. Sbírkový fond v současnosti tvoří 2364 kusů výtvarných artefaktů z oblasti malby, kresby, grafiky, ilustrace, fotografie, sochařské tvorby a intermediálních děl.

Galerie má tři stále výstavy výtvarných děl a to: expozice Terra Gothica, která prezentuje sbírkový fond s gotickou preferencí, expozice Josefa Hanuly prezentující život a umělecká výtvarná díla Josefa Hanuly v pěti okruzích a expozice, která je otevřena pouze od dubna do října s názvem Zahrada umění a prezentuje sochařská díla ve venkovním areálu galerie.

Od roku 2015 je galerie součástí mezinárodního Google Art Projectu, jehož cílem je prostřednictvím vývoje nejnovějších technologií zprostředkovat umělecká díla uživatelům internetu po celém světě.Nejčastější otázky o atrakci GUS - Galerie umělců Spiše

Uvedené vzdálenosti jsou měřeny vzdušnou čarou, skutečná délka cesty může být jiná.
které atrakce se nacházejí v blízkosti?
1
3