Turistický region
Horné Považie, Severné Slovensko, Žilinský kraj, Považie, Súľovské vrchy, Javorníky
Našli jste chybu nebo nám chcete doporučit novou atrakci

Hlbocký vodopád

Poloha
Stredné Slovensko, Žilinský kraj, Bytča, Hlboké nad Váhom
Oblíbené

Nadmořská výška: 500 m.n.m.
Výška vodopádu: 14 m

Krásný vodopád v Súľovských skalách, přibližně 1 km od obce Hluboké nad Váhom v okrese Bytča. Úzký kaskádovitý vodopád je tvořen Hlbockým potokem a dosahuje výšky 14 m. Nalevo vedle vodopádu je železný žebřík, nad ním ocelové lano a řetízky, pomocí kterých se dá vylézt nahoru nad vodopád. Ten si "zahrál" iv Slovenská filmech a jeho záběry lze spatřit v pohádkách Perinbaba či Sůl nad zlato.

Chodník k vodopádu začíná v obci Hluboké nad Váhom. Procházka k vodopádu je poměrně krátká a nenáročná. Trasa vede po zelené turistické značce přes obec a potom lesní cestou podél Hlbockom potůčku. Časově se dá trasa k vodopádu stihnout za půl hodinku is dětmi. Od vodopádu je možné pokračovat dále po zelené značce až na skalní vyhlídky pod Roháč.

V Přírodní rezervaci Súľovské skály, která je jediným větším skalním městem na Slovensku, se zachovaly lesní společenstva s více chráněnými druhy rostlin (ostrevka vápnomilná) a živočichů (výr velký, kavka obecná). K nejkrásnějším útvarem tohoto půvabného "stověžaté" skalního města patří 13 m vysoká Gotická brána, dvojcípá Roháč, Kamenný hřib, trhlina jeskyně draky díra a mnoho dalších přírodních výtvorů se jmény jako Marie Terezie, Sova, Smrečo. Na vrcholu Súľovských skal se nacházejí i ruiny strážního hradu.Nejčastější otázky o atrakci Hlbocký vodopád

Uvedené vzdálenosti jsou měřeny vzdušnou čarou, skutečná délka cesty může být jiná.
které atrakce se nacházejí v blízkosti?
1
3