Turistický region
Horné Považie, Severné Slovensko, Žilinský kraj, Považie, Súľovské vrchy, Javorníky

Hlbocký vodopád

Poloha
Stredné Slovensko, Žilinský kraj, Bytča, Hlboké nad Váhom

Nadmořská výška: 500 m.n.m.
Výška vodopádu: 14 m

Krásný vodopád v Súľovských skalách, přibližně 1 km od obce Hluboké nad Váhom v okrese Bytča. Úzký kaskádovitý vodopád je tvořen Hlbockým potokem a dosahuje výšky 14 m. Nalevo vedle vodopádu je železný žebřík, nad ním ocelové lano a řetízky, pomocí kterých se dá vylézt nahoru nad vodopád. Ten si "zahrál" iv Slovenská filmech a jeho záběry lze spatřit v pohádkách Perinbaba či Sůl nad zlato.

Chodník k vodopádu začíná v obci Hluboké nad Váhom. Procházka k vodopádu je poměrně krátká a nenáročná. Trasa vede po zelené turistické značce přes obec a potom lesní cestou podél Hlbockom potůčku. Časově se dá trasa k vodopádu stihnout za půl hodinku is dětmi. Od vodopádu je možné pokračovat dále po zelené značce až na skalní vyhlídky pod Roháč.

V Přírodní rezervaci Súľovské skály, která je jediným větším skalním městem na Slovensku, se zachovaly lesní společenstva s více chráněnými druhy rostlin (ostrevka vápnomilná) a živočichů (výr velký, kavka obecná). K nejkrásnějším útvarem tohoto půvabného "stověžaté" skalního města patří 13 m vysoká Gotická brána, dvojcípá Roháč, Kamenný hřib, trhlina jeskyně draky díra a mnoho dalších přírodních výtvorů se jmény jako Marie Terezie, Sova, Smrečo. Na vrcholu Súľovských skal se nacházejí i ruiny strážního hradu.Nejčastější otázky o atrakci Hlbocký vodopád

Uvedené vzdálenosti jsou měřeny vzdušnou čarou, skutečná délka cesty může být jiná.
které atrakce se nacházejí v blízkosti?
1
3