Turistický region
Malá Fatra, Horné Považie, Severné Slovensko, Žilinský kraj, Vrátna dolina
Našli jste chybu nebo nám chcete doporučit novou atrakci

Jánošikové diery

Poloha
Stredné Slovensko, Žilinský kraj, Žilina, Terchová
Oblíbené

Soustava soutěsek a kaňonů v Kriváňské Malé Fatře, v Národní přírodní rezervaci Rozsutec. Skládají se ze tří ucelených částí vyformovaných děrové potokem, který jimi protéká: Dolní díry, Nové díry a Horní díry. V dírách se nachází více než 20 vodopádů a spolu tvoří vodopády dierového potoka. Největší počet vodopádů a nejkrásnějších skalních útvarů se nachází v Horních dírách, které jsou výjimečné i živočišným a rostlinným bohatstvím.

Turisty oblíbený je malý okruh přes naučná stezka Jánošíkovy díry, který vede přes nejkrásnější místa Dolních a Nových děr. Trasa je nenáročná a zvládnou ji i rodiny s malými dětmi a senioři. Jánošíkovy díry jsou přístupné celoročně avšak v zimním období nebo při velkých deštích je část děr trvalých, protože se dají zdolat pouze pomocí žebříků, řetězů a lávek. Výlet k Jánošíkovy díry začíná v Terchové, na placeném parkovišti před Hotelem Díry, v lokalitě Bílý Potok.

Jánošíkové diery patří mezi nejkrásnější a turisty nejoblíbenější část Malé Fatry. Přes Jánošíkovy díry vedou turistické stezky dále na Malý a Velký Rozsutec, Stoh nebo Osnice.Nejčastější otázky o atrakci Jánošikové diery

Uvedené vzdálenosti jsou měřeny vzdušnou čarou, skutečná délka cesty může být jiná.
které atrakce se nacházejí v blízkosti?
1
3