Turistický region
Nízke Tatry, Jasná, Liptov, v Tatrách, Severné Slovensko, Žilinský kraj, Chopok Sever, Chopok, Demänovská dolina
Našli jste chybu nebo nám chcete doporučit novou atrakci

Lyžařské středisko Jasná - Nízké Tatry

Poloha
Stredné Slovensko, Žilinský kraj, Jasná
Oblíbené

Nadmořská výška: 934 - 2004 m.n.m.

Největší lyžařské středisko na Slovensku v Jasné, lyžařská aréna s výbornými podmínkami pro zimní sporty nabízí nekonečné možnosti aktivit, zábavy a aktivního odpočinku. Dominantou střediska je vrchol Chopok, kde se dopravíte nejmodernějšími lanovkami Funitel nebo 15-místními kabinkovými lanovkami. V nabídce střediska je na severní a jižní straně Chopku více než 50 km perfektně upravených sjezdovek různých obtížností, vhodných pro všechny věkové kategorie a také na uspořádání závodů světové úrovně, z toho 5 km lyžařských cest propojujících jednotlivé lokality Chopku. V Jasné jezdí spolu 27 dopravních zařízení, z toho 5 kabinkových lanovek, 8 sedačkových lanovek a 14 vleků, z toho 11 zařízení je vhodných pro děti, s přepravní kapacitou více než 28 439 osob za hodinu. Technický zasněžovací systém v délce více než 36 km poskytuje garanci sněhu až do jarních měsíců. Délka zimní sezóny je zpravidla od začátku prosince do konce dubna. Milovníci divoké jízdy zbožňující adrenalin si přijdou na své v mnohých freeridových zónách a v DCsnow parku. Večer se v Jasné lyžuje na osvětlené sjezdovce v lokalitě Bílá Pouť.

Přímo ve středisku se návštěvníkům k dispozici i několik zařízení a vybrat si lze od luxusních čtyřhvězdičkových hotelů a chaletů (Hotel Pošta, Hotel Grand, Hotel Tri Studničky, Chalets Jasná de Luxe) přes tříhvězdičkový Hotel Srdiečko až po zážitkový nejvýše položený hotel na Chopku Hotel Rotunda. Více o jednotlivých ubytovacích zařízeních viz ZDE.

Na obou stranách najdete pokladny, restauraci, bufety, půjčovnu sportovních potřeb a ski servis. Parkování je možné na záchytném parkovišti z jižní i severní strany. Ze severní strany od Liptovského Mikuláše doporučujeme použít záchytné parkoviště na Lúčkach a přímo z parkoviště jezdí na sjezdovku lanovka. Z jižní strany od Brezna bylo otevřeno záchytné parkoviště u dojezdu sjezdovek na Krupová.

Otevírací dobu a ceník vstupů naleznete ZDE. Nakupujte on-line s kartou GOPASS ZDE a získáte slevy a body za každý nákup s kartou.Nejčastější otázky o atrakci Lyžařské středisko Jasná - Nízké Tatry

Uvedené vzdálenosti jsou měřeny vzdušnou čarou, skutečná délka cesty může být jiná.
které atrakce se nacházejí v blízkosti?
1
3