Turistický region
Západné Slovensko, Dolné Považie, Trnavský kraj, Považie, Malé Karpaty, Trnavsko
Našli jste chybu nebo nám chcete doporučit novou atrakci

Kaštieľ v Dolní Krupé

Poloha
Západné Slovensko, Trnavský kraj, Trnava, Dolná Krupá
Oblíbené

Zámeček se nachází v obci Dolní Krupá, cca 10 km od města Trnavy. V letech 1793 - 1795 ho postavil rod Brunsvikovcov. Majitelé zámeček několikrát přestavěli a přibyly k němu další budovy jako divadlo, domek zahradníka, oranžerie, lázeňský domek a altánky v parku, hudební pavilon apod. V roce 1813 se Josef Brunšviku rozhodl opět přebudovat zámeček v moderním klasicistním stylu a dnes patří mezi nejkrásnější stavby venkovské klasicistní architektury na Slovensku. Zámeček v letech 1800 a 1806 navštívil i známý hudební skladatel Ludwig van Beethoven a údajně zde zkomponoval své nejznámější klavírní dílo, Sonáta měsíčního svitu. Na jeho počest byl v areálu vybudován památný dům. Hraběnka Marie Henrieta Chotková, poslední majitelka zámku, zde vybudovala rozárium s více než 6 000 kořeny růží a později kompletní sbírkou severokrajných růží.

Zámeček původně obklopoval anglický park s důmyslným vodním systémem tří jezer, v současnosti je obnoveno Velké jezero s Lujziným ostrovem is umělou jeskyní (tzv. Grotta). Historický park má rozlohu 17 ha a obhospodařuje ho Hudební muzeum.

Dnes je zámeček sídlem Domovem slovenských skladatelů a Hudebního muzea, ve kterém se nachází stálá expozice pamětní pokoje rodiny hudebního skladatele, dirigenta a pedagoga Alexandra Albrechta. Pro veřejnost je zámeček otevřený celoročně. Otevírací hodiny a ceník vstupů si můžete prohlédnout ZDE.Nejčastější otázky o atrakci Kaštieľ v Dolní Krupé

Uvedené vzdálenosti jsou měřeny vzdušnou čarou, skutečná délka cesty může být jiná.
které atrakce se nacházejí v blízkosti?
1
3