Jozefa Smreka 3/468
065 03 Podolínec
Turistický region
Východné Slovensko, Zamagurie, Spiš, Prešovský kraj, Spišská Magura, Pieniny, Ľubovnianska vrchovina
Našli jste chybu nebo nám chcete doporučit novou atrakci

Kite Ride Podolínec

Poloha
Východné Slovensko, Prešovský kraj, Stará Ľubovňa, Podolínec
Oblíbené

Kiting je mladý sport, který patří mezi adrenalinové a extrémní sporty, a má mnoho podob a variant. Jedná se o spojení wakeboardingu, snowboardingu, windsurfingu, surfování, paraglidingu, skateboardingu a plachtění do jednoho sportu. Voda, sníh, létání, vítr, skákání, slunce, bezmezné prožívání skutečné svobody pohráváním s přírodními živly. Může se praktikovat na trávě a tvrdém povrchu a říkáme mu landkiting, na sněhu jako snowkiting nebo na vodeako kiteboarding/kitesurfing.

Základem kitingu, který lze provozovat celoročně, je kite/drak, který slouží jako hybný nástroj na tah jezdce, který pro hlavní tažnou energii využívá vítr. Velmi důležité jsou však zkusnosti a schopnosti jezdce, protože při nesprávném řízení dochází k nechtěnému tahu a možnému pádu a úrazu. Úkolem kite ride je naučit klienta bezpečně a správně řídit a ovládat draka. A to se lze naučit absolvováním kurzu, začíná se Tréninkový KITE kurzem, který je vhodnou volbou pro všechny věkové kategorie a první kontakt s kitingem a pokračovat lze dále snowkiting, kiteboarding a landkiting kurzem. Vychutnat si kiting lze kdykoli a kdekoli! Klienti mají k dispozici kromě kurzů také tripy, teambuilding, půjčovnu a obchod.

Kurz kitingu lze zorganizovat v jakékoliv lokalitě. Podmínkou jsou 4 osoby, což je minimální počet přihlášených účastníků. Na věku nezáleží, dítě by však mělo vážit alespoň 30 - 35kg, a je-li méně než 15 let, musí se kurzu zúčastnit i odpovědná osoba jako dozor. Od 15 do 18 let je možné přihlásit dítě s písemným souhlasem zákonného zástupce. Pro více info viz ZDE.


Nejčastější otázky o atrakci Kite Ride Podolínec

Uvedené vzdálenosti jsou měřeny vzdušnou čarou, skutečná délka cesty může být jiná.
které atrakce se nacházejí v blízkosti?
1
3