Turistický region
Východné Slovensko, Zamagurie, Spiš, Prešovský kraj, Spišská Magura, Pieniny
Našli jste chybu nebo nám chcete doporučit novou atrakci

Klášterní muzeum Červený Kláštor

Poloha
Východné Slovensko, Prešovský kraj, Kežmarok, Červený Kláštor
Oblíbené

Kartuziánský nebo Lechnický klášter (Národní kulturní památka) byl založen v roce 1319 a leží v malebném vyústění Lipníka do průlomu Dunajce v Pieninském národním parku. Klášter původně sloužil řeholi kartuziánský, později kamadulských mnichů. Řehole kartuziánů zde působila v 14. - 16. století a patřila k nejpřísnějším kontemplativním řádem v římskokatolické církve, který je absolutně věrný dodnes zásadám svých zakladatelů.

Muzeum Červený Kláštor zřídil Památkový úřad Slovenské republiky dne 23. června 2010. Jeho základním posláním je na základě průzkumu a vědeckého výzkumu shromažďovat, vědeckými metodami zhodnocovat, ochraňovat, odborně zpracovávat, využívat a zpřístupňovat sbírkové předměty a dokumentární a archivní materiály vážící se k historii, působení a hmotnému a duchovnímu poselství Kláštera kartuziánů v obci Červený Kláštor av sídelním regionu Horního Spiše.

Rozsáhlá stavební rekonstrukce areálu kláštera se uskutečnila v letech 1956 - 1966 a částečně pokračovala do 80 - tých let 20. století. V roce 2007 byla ukončena 1. etapa restaurátorských prací v kostele sv. Antona poustevníka a kostel byl veřejnosti zpřístupněn jako součást muzejní expozice. První expozice v klášteře byla pro veřejnost otevřena 5. června 1966, v letech 1999 - 2007 v klášteře prezentovalo svou expozici Ľubovnianske muzeum ze Staré Ľubovňu a od roku 2008 je návštěvníkům zpřístupněna muzejní expozice, která přibližuje historii a klášterní život zmíněných řádů a vzácné umělecko historické památky z Červeného Kláštera, ale také z celé oblasti severního Spiše.

Muzeum Červený Kláštor je otevřeno celoročně od pondělí do neděle a expozice je přístupná během otevíracích hodin muzea.Nejčastější otázky o atrakci Klášterní muzeum Červený Kláštor

Uvedené vzdálenosti jsou měřeny vzdušnou čarou, skutečná délka cesty může být jiná.
které atrakce se nacházejí v blízkosti?
1
3