Turistický region
Východné Slovensko, Šariš, Prešovský kraj, Čergov, Ondavská vrchovina
Našli jste chybu nebo nám chcete doporučit novou atrakci

Chrám sv. Michala Archanděla Frička

Poloha
Východné Slovensko, Prešovský kraj, Bardejov, Frička
Oblíbené

Dřevěný filiální chrám ve Frick postavený v roce 1829 je zasvěcený sv. archandělu Michalovi. Srubový chrám postavený na kamenném základě je třídílný, tříprostorový, dvouvěžový s třemi kříži. Chrám je postaven na kamenném základě. Na západní straně dominuje mohutná sloupová věž se třemi zvony, přičemž nejstarší z nich vznikl v roku1697.

Ikonostas ze dřeva pochází z 18. a 19. století a odděluje prostor svatyně a chrámové lodi. Má pětiřadý architekturu. První, hlavní řada je složen z ikon sv. biskupa Mikuláše, Bohorodičky Hodigitrie, Kristus Učitele a patrocinálnej ikony sv. archanděla Michala. Druhá řada ikon jsou ikony svátků, třetí řada je tvořen ikonami apoštoly, kde uprostřed je ikona Krista Velekněze. Čtvrtý řadu proroků sestává ze šesti ikon s dvojicemi postav a pátý řada je umístěn pod hlavními ikonami. Momentálně se ikonostas nenachází v chrámu z důvodu rekonstrukce. Součástí kostela je i vzácný oltář a obrazy pocházející z roku 1716.

Chrám si zachoval svou současnou podobu, i když prošel rozsáhlými úpravami v letech 1933 a 1971. V chrámu se pravidelně konají bohoslužby a to v neděli v 7:30 hod., následující týden v 9:00 hod. a ve svátek o 16:30 hod. V případě prohlídky je třeba se objednat předem.


Nejčastější otázky o atrakci Chrám sv. Michala Archanděla Frička

Uvedené vzdálenosti jsou měřeny vzdušnou čarou, skutečná délka cesty může být jiná.
které atrakce se nacházejí v blízkosti?
1
3