Turistický region
Východné Slovensko, Šariš, Prešovský kraj, Čergov, Ondavská vrchovina
Našli jste chybu nebo nám chcete doporučit novou atrakci

Lázeňský park, Bardejovské Kúpele

Poloha
Východné Slovensko, Prešovský kraj, Bardejov, Bardejov
Oblíbené

Areál Bardějovských Lázní má rozlohu více než 30 ha a je dlouhý skoro 2 km. Kromě lázeňské zástavby tvoří jeho podstatnou část lázeňský park s lesoparkem, který má nádhernou parkovou úpravu, doplněnou o množství současných i historických uměleckých děl.

Většina parkových úprav v lázních byla realizována profesorem otrub a některé jeho segmenty pocházejí ještě z přelomu 19. a 20. st. Dominantou parku, v horní části lázní, je Lávka přátelství, která patří mezi nejdéle dřevěné lávky na Slovensku, a je vyhledávanou atrakcí Bardejovských Lázní. Nachází se zde i jeden úžasný strom, liliovník (Liriodendron tulipifera) a další Dendrologické unikáty. Při procházce můžete obdivovat stromy, upravené živé ploty, okrasné keře, kvetoucí záhony a mnoho dalších. Park má opravdu bohatou historii, která souvisí is císařovnou Alžbětou Bavorskou, Sisi. V 19. st. se zde léčila a na památku jí dali vyhotovit v roce 1903 bronzovou sochu životní velikosti. Jejím autorem je známý akademický sochař z Budapešti, prof. Donath. Přestože byla císařovna už dáma v letech, při odchodu z lázní prohlásila, že její léčivé prameny pomohly tak, že se cítí jako osmnáctiletá. Proto ji autor zvěčnil jako osmnáctiletou mladou dámu. Nachází se zde i pamětní tabule věnovaná významným osobnostem (carem a císařem).

Lázně jako takové tedy poskytují kromě lázeňské péče s léčebnými procedurami i kulturně-společenské vyžití a skutečný relax a odpočinek v nádherném lázeňském parku.


Nejčastější otázky o atrakci Lázeňský park, Bardejovské Kúpele

Uvedené vzdálenosti jsou měřeny vzdušnou čarou, skutečná délka cesty může být jiná.
které atrakce se nacházejí v blízkosti?
1
3