Turistický region
Západné Slovensko, Hont, Dolná Nitra, Tekov, Južné Slovensko, Pohronský Inovec, Nitriansky kraj
Našli jste chybu nebo nám chcete doporučit novou atrakci

Letní termálne koipaliště Margita - Ilona

Poloha
Západné Slovensko, Nitriansky kraj, Levice, Levice
Oblíbené

Termální koupaliště je součástí rekreačního zařízení Margita - Ilona, ​​které leží v Ipelské pahorkatině při říčce Sikenica ve vzdálenosti přibližně 6 km od Levic, v městské části Kalinčiakovo. Teplé termální prameny u řeky Sikenica byly známy již v roce 1915, kdy je při Majeri Margita objevil poručík 77. císařského a královského pěšího pluku Adalbert Hamberger a místní obyvatelé ve vodě močili konopí a prali v ní. Pro léčebné účely se začaly využívat až v první polovině 20. století.

V současnosti zařízení disponuje čtyřmi bazény s termální vodou 25°C s obsahem minerálních solí kolem 1 020 mg / l: plavecký bazén Adam (50 mx 21 m, hloubka 170 - 200 cm, teplota vocy 23°C - 26°C), dětský bazén Tereza (25 mx 12 m, hloubka 110 - 130 cm, teplota vocy 23°C - 26°C), rekreační bazén Eva s vodním hřibem a 10 m dlouhým vodním skluzem s pozvolným vstupem (50 m x 21 m, hloubka 0 - 200 cm, teplota vocy 23°C - 26°C) a dětský bazén pro děti do 6 let Ilona s malým vodním hřibem a skluzavkou, ve kterém se každodenně napuštěna 25°C teplá voda dohřívá solárními kolektory (16 mx 8 m, hloubka 30 - 40 cm, teplota vocy 25°C - 33°C). Na koupališti je k dispozici i 71 m dlouhý tobogán a návštěvníci mají k dispozici přibližně tři sta lehátek. Další místa pro vlastní lehátka, příp. deky či karimatky jsou na rozlehlých travnatých plochách. Kapacita koupaliště je 3500 osob.

V areálu se dále nacházejí hřiště pro plážový volejbal, streetball, fotbal, stolní tenis, ruské kuželky, obří šachy, pískoviště pro děti se skluzavkami, prolézačkami, houpačkami, u koupaliště tenisový kurt s umělou trávou, minigolfové hřiště a dvě volejbalové hřiště. Samozřejmostí je vybavená půjčovna sportovních potřeb. V nepříznivém počasí návštěvníci mohou využít společenskou místnost přímo v kempu. Občerstvení a stravování zajišťuje dostatečný počet bufetů s rychlým občerstvením a restaurace přímo v areálu a ubytovat se je možné v bungalovech, apartmánech, chatkách, které jsou v provozu v měsících květen - září, jakož i v autokempu.

Areál celého zařízení je rozlehlý, koupaliště spolu s kempům zabírá rozlohu až 8 ha a již přes sto let poskytuje osvěžení během horkých letních dnů. Je jakýmsi kultovním letním areálem všech Levičania. Otevírací doba a Ceník koupaliště.Nejčastější otázky o atrakci Letní termálne koipaliště Margita - Ilona

Uvedené vzdálenosti jsou měřeny vzdušnou čarou, skutečná délka cesty může být jiná.
které atrakce se nacházejí v blízkosti?
1
3