Turistický region
Turiec, Veľká Fatra, Severné Slovensko, Žilinský kraj, Martinské hole, Turčianska kotlina, Jasenská dolina
Našli jste chybu nebo nám chcete doporučit novou atrakci

Lysec Veľká Fatra

Poloha
Stredné Slovensko, Žilinský kraj, Martin, Turčianske Jaseno
Oblíbené

Nadmořská výška: 1380 m.n.m.

Veľkofatranský štít ležící mimo hlavního hřebene mezi Belianských a Jasenská dolina. Tyčí se nad vesnicí Belá-Dulice, v blízkosti lyžařského střediska Jasenská dolina. Pod vrchem se nacházejí vzácné bukovo-jedlové lesy a lokální výskyt tisu obyčejného.

Výstup na Lysec není náročný a trvá cca 5 hodin. Během výstupu je třeba počítat se strmějším stoupáním a doporučujeme vzít si s sebou turistické hůlky. Lysec je úžasný vyhlídkový bod a za dobrého počasí je vidět na pohoří Velké Fatry, Borišov, Ploská, Ostredok a Pustolovčia, zda Krížna, hřeben Nízkých Tater a Západní Tatry. Lúčnatý povrch vrcholu lysce nabízí možnost pohodlně se rozložit, odpočinout si a občerstvit se.

Jako východiska výstupu na vrchol Lysec slouží tři trasy. Ta nejdelší vede z Belej (evangelický kostel resp. Oproti základní školy) po modré turistické značce až na vrchol (čas 3:30 - 4:00 hod., 8 km), druhá trasa vede z obce Belá - Dulice po červené značce ke Slavkovský údolí a dále pokračuje po žluté cestě přes sedlo Medzijarky až na Lysec (čas 3:30 - 4:00 hod. 8,1 km) a poslední trasa je chodník z Jasenské doliny - Kašová po červené značce, později po žluté trase směr sedlo Poľka a Lysec (čas 4:30 hod., 7,5 km).Nejčastější otázky o atrakci Lysec Veľká Fatra

Uvedené vzdálenosti jsou měřeny vzdušnou čarou, skutečná délka cesty může být jiná.
které atrakce se nacházejí v blízkosti?
1
3