Turistický region
Nízke Tatry, v Tatrách, Stredné Slovensko, Horehronie, Banskobystrický kraj, Slovenské rudohorie, Veporské vrchy, Muránska planina
Našli jste chybu nebo nám chcete doporučit novou atrakci

Lyžařské středisko Ski Telgárt

Poloha
Stredné Slovensko, Banskobystrický kraj, Brezno, Telgárt
Oblíbené

Nadmořská výška: 920 - 1305 m.n.m.

Středisko údolí mezi Nízkými Tatrami, Slovenský rájem a Muránska planina, pod majestátní Kráľovou hoľou, v blízkosti obce Telgárt. Je rozděleno na 2 části - Stodolisko pro začátečníky a mírně pokročilé a Tresník pro středně pokročilé a pokročilé lyžaře. Pro milovníky sjezdového lyžování, freeridového lyžování v neupravených terénech (tratě Brusinková a K propasti) nebo snowboardingu je k dispozici 10 sjezdovek s celkovou délkou 6,5 km a převýšením 400 m, 7 vleků a také běžecké tratě - Pod vlekem (délka 1 000 m ), Pod Chmarošským viaduktem (délka 1 000 m) a Hřebenovka (aĺžka 15 000 m), ve vesnici se nachází také přírodní kluziště. Info o cenách skipasů viz ZDE.

V areálu lyžařského střediska působí lpožičovňa lyží a snowboardů, skiservis, lyžařská a snowboardová škola a dětská lyžařská školka. Přímo ve středisku je možné i ubytování v Apartmánech a chatách Ski Telgárt či v Hotelu Telgárt. Občerstvení je zajištěno v restauraci Koliba pod Kráľovou hoľou, v Après ski baru pod Tresníkom nebo v ledovém baru, Bar Snow, a užít si nádherný výhled na majestátní Kráľová holi. Z dalších služeb zmíníme Wellness Ski Telgárt pouze 1 km od lyžařského střediska, přímo v obci Telgárt, jízdu rolbou během úpravy lyžařských tratí stroji Leitner LH 500W nebo Leitwolf S jakož i E-biky s hroty. Bezplatné parkování je přímo v areálu lyžařského střediska (kapacita parkoviště 300 aut).

Do střediska je možný příchod: přes město Poprad, směr Rožňava po silnici č. 67 přes město Rožňava, směr Poprad po silnici č. 67 přes město Revúca, směr Poprad po silnici č. 532, 531 a 66 přes město Brezno, směr Poprad po silnici č. 66. Nejbližší vlaková stanice Telgárt Penzion se nachází 500 m od střediska a nejbližší autobusová zastávka Telgárt OBU je od střediska vzdálena 1000 m. Podrobné informace o příjezdu a odjezdu vlaků a autobusů najdete na stránce www.cp.sk.


Nejčastější otázky o atrakci Lyžařské středisko Ski Telgárt

Uvedené vzdálenosti jsou měřeny vzdušnou čarou, skutečná délka cesty může být jiná.
které atrakce se nacházejí v blízkosti?
1
3