Turistický region
Vysoké Tatry, v Tatrách, Východné Slovensko, Prešovský kraj
Našli jste chybu nebo nám chcete doporučit novou atrakci

Lyžařské středisko Štrbské Pleso

Poloha
Východné Slovensko, Prešovský kraj, Štrbské Pleso
Oblíbené

Nadmořská výška: 1360 - 1825 m.n.m.

Nejvýše položená osada ve Vysokých Tatrách nabízí skvělé podmínky pro sjezdové i běžecké lyžování. Pro lyžaře je k dispozici na jižních svazích Předního Soliska 8 téměř 9 km lehkých a středně těžkých sjezdovek s možností umělého technického zasněžování, 6 vleků a lanovek. Patří sem tratě • Solisko • Esíčko • Interski • Medvedia kupa • Turistická - Propojka Medvědí kopa • Furkotka - Pepojka Medvědí kopa Furkotka • Junior • dětský lyžařský areál s dopravními pásy Maxiland I. • a Maxiland II. • Snowtubingova trať. Vrcholová stanice 6-sedačkové lanovky se nachází těsně vedle chaty na Solisko, má kapacitu 1 200 osob / hod., Převýšení je 274 m a délku 1 122 m. V nabídce i večerní lyžování a časná ranní lyžování tzv. Fresh Track.

Areál snow, kterému dominuje dvojice lyžařských můstků, nabízí pro běžkaře lyžařský běžecký stadion, který je místem startu a cíle výborně upravených běžeckých tratí. 8 běžeckých okruhů od 1,4 do 5 km, kvalitní služby a servis ocení nejen příležitostní lyžaři, ale i ti, kteří se sportu věnují profesionálně. Díky umělému zasněžování stadion i okruhy do 2,5 km je možné využívat během celé zimní sezóny. Provozní doba areálu je pro veřejnost od 9:00 hod. do 18:00 hod. včetně večerního běžkování, kdy je možné využít tratě na stadionu a sprinterské trať. Tratě jsou díky homologaci FIS certifikaci pravidelně dějištěm významných sportovních akcí.

Kromě kvalitních sjezdovek a běžeckých tratí areál nabízí i vysoký standard služeb - půjčovna lyží a snowboardů, ski servis, lyžařské školy, ubytování, úschovna, sport shop, stánky s rychlým občerstvením dole u údolní stanici, na Solisku Chata pod Soliskom, Bivac restaurant s terasou a výhledem na sjezdovky a Kriváň, situovaný těsně nad vrcholovou stanicí sedačky Solisko Expres.

Lokalita disponuje výbornou dostupností, ať už vlakem, autobusem nebo autem. Auto je možné odparce na 5 oficiálních placených parkovištích. V rámci Štrbského Plesa je v provozu pak lokální doprava, ski bus po trase Štrbské Pleso (centrální parkoviště) - lyžařské středisko (Areál snow) a zpět.Nejčastější otázky o atrakci Lyžařské středisko Štrbské Pleso

Uvedené vzdálenosti jsou měřeny vzdušnou čarou, skutečná délka cesty může být jiná.
které atrakce se nacházejí v blízkosti?
1
3