Turistický region
Vysoké Tatry, v Tatrách, Východné Slovensko, Prešovský kraj
Našli jste chybu nebo nám chcete doporučit novou atrakci

Majláthova chata Popradské Pleso

Poloha
Východné Slovensko, Prešovský kraj, Poprad, Vysoké Tatry
Oblíbené

Nadmořská výška: 1550 m.n.m.

Horská chata v těsné blízkosti hotelu Popradské Pleso v Mengusovské dolině, na severním břehu Popradského plesa. Obnovená Majláthova chata je v provozu od roku 2011 a stojí na původním místě své předchůdkyně a je postavena podle dobových fotografií a dokumentů. Její název nese jméno Vojtěcha Majlátha, jehož zásluhou byla v letech 1879 - 1880 postavena "první" Majláthova chata.

Menší, ale velmi útulná chata s celoročním provozem patří k nejvíce navštěvovaným chatám v Tatrách. Nabízí komfortní ubytování a stravování. Ubytovací část pro 16 lidí je umístěna na patře v pěti dvou- a tří-lůžkových podkrovních izbáchs přistýlkami. Moderně zařízené pokoje vyššího standardu jsou vybaveny dřevěným nábytkem, koupelnou (splachovací záchod a sprchový kout) a také televizorem a připojením na internet. Přízemí chaty patří jednoprostorové samoobslužné restauraci (jídelna) pro téměř 50 hostů. V případě pěkného počasí je v provozu i přilehlá samoobslužná letní terasa. Majitelé jsou připraveni zorganizovat i menší firemní nebo rodinnou oslavu. Nocleh v chatě v nadmořské výšce 1550 m.n.m. s výhledem na jezero a taranské štíty je pro každého skutečným zážitkem.

Nejčastější přístup k chatě je ze Štrbského Plesa po červené turistckej značce (1 hod.) A ze zastávky tramvaje Popradské Pleso po zelené turistické značce (45 min.). Dalšími možnými východisky jsou Symbolický hřbitov, Rysy, Tri Studničky ce Vyšné Koprové sedlo nebo Slezský dům.


Nejčastější otázky o atrakci Majláthova chata Popradské Pleso

Uvedené vzdálenosti jsou měřeny vzdušnou čarou, skutečná délka cesty může být jiná.
které atrakce se nacházejí v blízkosti?
1
3