Turistický region
Východné Slovensko, Spiš, Košický kraj, Slovenský Raj
Našli jste chybu nebo nám chcete doporučit novou atrakci

Muzeum Spiše

Poloha
Východné Slovensko, Košický kraj, Spišská Nová Ves, Spišská Nová Ves
Oblíbené

Vlastivědné muzeum ve Spišské Nové Vsi vzniklo v roce 1951 a od roku 1954 sídlí v centru města v historické budově středověké radnice, která pochází z 18. století. Budova byla do roku 1775 radnicí a v letech 1775 - 1876 administrativním centrem Provincie XVI spišských měst.

V prostorách muzea je od roku 1954 instalována expozice, zaměřená na historii a přírodu Spiše. Tvoří ji 7 části, vstupní hala, Národní park Slovenský ráj, Volovské vrchy, hornádská kotlina a Levočské vrchy, Paleontologie, Archeologie a Hornictví. V současnosti je zpřístupněna první část nové historické expozice, která přibližuje návštěvníkům stavební vývoj provinčního domu a Dějiny Provincie XVI spišských měst (1775 - 1876). K nejcennějším prezentovaným sbírkám patří soubor obrazů prvních funkcionářů a starostův míst provincie z roku 1775. V dalších výstavních prostorách jsou instalovány časové výstavy s historickou a přírodovědnou tématikou.

Pobočnými zařízeními Muzea Spiše jsou Kaštieľ Markušovce - Expozice historického nábytku, Letohrádek Dardanely - Expozice klávesových hudebních nástrojů, Národopisné muzeum Smižany - Expozice lidové kultury středního a dolního Spiše a Rodný dům kpt. Jana Nálepku.

Muzeum je pro návštěvníkům otevřena celoročně. Pro více informací o muzeu, otevíracích hodinách, vstupním a službách viz ZDE.Nejčastější otázky o atrakci Muzeum Spiše

Uvedené vzdálenosti jsou měřeny vzdušnou čarou, skutečná délka cesty může být jiná.
které atrakce se nacházejí v blízkosti?
1
3