Turistický region
Východné Slovensko, Zamagurie, Spiš, Prešovský kraj, Spišská Magura, Ľubovnianska vrchovina
Našli jste chybu nebo nám chcete doporučit novou atrakci

Nestville Park

Poloha
Východné Slovensko, Prešovský kraj, Stará Ľubovňa, Hniezdne
Oblíbené

Malebná vesnička s názvem Hniezdne se nachází nedaleko Starou Ľubovňu. A právě v této vesničce se vyrábí slovenská whisky, která se dokázala prosadit i na světových trzích. Zakladatelem první slovenské Nestville Whisky je Marián Gurega. Tato slovenská firma navazuje na staré lihovarnické tradice severního Spiše a lihovar je dokonce o více než 100 let starší než nejstarší registrovaný lihovar v USA, kde se vyrábí světoznámá whisky JackDaniels. Whisky, slovo ukrývající v sobě "tekuté zlato", jehož výroba ve světě sahá až do čtvrtého století minulého tisíciletí. Slovenská whisky vzniká smícháním čtyř destilátů ze čtyř různých dubových sudů z archivu Nestville Whisky.

A proto, pokud jste milovníkem kvalitních destilátů, navštivte ve vesničce Hniezdne Nestville Park a dozvíte se o první slovenské whisky opravdu všechno. Nestwille Distillery, expozic lihovarnictví a tradičních lidových řemesel, sestává ze tří částí: 1. historické - ukázky lidových řemesel souvisejících s lihovarnictví, 2. Moderní - jedna z nejmodernějších rafinerií na výrobu lihu v Evropě a 3. Tradiční - Degustační místnost s ručně vyřezávaným obrazem a sklady zrání whisky. A právě v této části se degustuje první slovenská Nestville Whisky. Prohlídka trvá cca 60 min.

Po prohlídce expozici je dokonalou tečkou na závěr návštěva podnikové prodejny s pamětními suvenýry a produkty Nestville Distillery. Přímo v areálu se nachází také čokoládové království Nestville Chocolate s dětským hřištěm, řemeslný pivovar s restaurací Nestville Taberna, jezdecký areál Nestville Horses, podniková prodejna Nestville Market a apartmány Nestville Apartments.Nejčastější otázky o atrakci Nestville Park

Uvedené vzdálenosti jsou měřeny vzdušnou čarou, skutečná délka cesty může být jiná.
které atrakce se nacházejí v blízkosti?
1
3