Nová Polianka 6
059 83 Vysoké Tatry
Turistický region
Vysoké Tatry, v Tatrách, Východné Slovensko, Prešovský kraj
Našli jste chybu nebo nám chcete doporučit novou atrakci

Pedal Planet, planeta šlapacích autíček Nová Polianka

Poloha
Východné Slovensko, Prešovský kraj, Poprad, Vysoké Tatry
Oblíbené

Galerie patří k jedné z největších soukromých sbírek šlapacích autíček v Evropě. Více než 110 exponátů z celkového počtu 300 ks je zde rozděleno do šesti hlavních skupin. 50 unikátních autíček je rozdělených podle země vzniku: od Itálie přes Německo, Rusko, Francie, Velkou Británii i dalších evropských států. Nechybí ani luxusní značka Rolls Royce.

Velkou část sbírky tvoří zejména autíčka Formule 1 a Indianapolis předních značek jako Giordani, Gimca, Pines, Morrelet Guerineau, Rosca a ikonické modely značek Porsche, Mercedes a Jaguar. V retro sekci tím dříve narozeným určitě oživí vzpomínky legendární šlapací Moskvič, který byl pro pár desítkami let součástí nejedné české domácnosti.

V zážitkové části galerie se myslelo i na ty nejmenší. Připraveny jsou pro ně autíčka na focení, jedinečná kolekce vojenských a policejních autíček, ba dokonce i plně funkční kolotoč. Samostatnou sekcí jsou rakety a letadla pod animovanou hvězdnou oblohou a pohyblivou italskou raketou pro dvou malých kosmonautů s plnou výzbrojí, které se nedá odolat. A na interaktivních dotykových Touch Pointe si každý z návštěvníků najde podrobnosti, dobové fotografie, reklamy i zajímavosti o jednotlivých exponátech.

http://www.pedalplanet.sk/foto/files/stacks_image_2390.png


Nejčastější otázky o atrakci Pedal Planet, planeta šlapacích autíček Nová Polianka

Uvedené vzdálenosti jsou měřeny vzdušnou čarou, skutečná délka cesty může být jiná.
které atrakce se nacházejí v blízkosti?
1
3