Turistický region
Východné Slovensko, Zamagurie, Spiš, Prešovský kraj, Spišská Magura, Pieniny
Našli jste chybu nebo nám chcete doporučit novou atrakci

Pltnictví Dunajec, splavování Dunajce - Červený Kláštor

Poloha
Východné Slovensko, Prešovský kraj, Kežmarok, Červený Kláštor
Oblíbené

Splavování Dunajce na dřevěných vorech v nádherné přírodní scenérii Pieninského národního parku z Červeného Kláštera průlomem Dunajce po státní hranici u obce Lesnica. Trasa je dlouhá 10 km a zdolat ji trvá od 90 - 120 minut. Prielom Dunajca se řadí mezi největší přírodní kaňony ve střední Evropě a ročně se jím na dřevěných vorech splavné tisíce lidí. Během plavby se můžete kochat nádhernou pieninskou přírodou, skalními převisy a majestátními Třemi Korunami, které přivítají návštěvníky před vstupem do Pieninského kaňonu.

Návrat do Červeného Kláštera po ukončení splavu je možný pěšky nebo na kole a to po naučné stezce vedoucím průlomem Dunajce po slovenském břehu. Kola na návrat z Lesnice do Červeného Kláštera si můžete rezervovat předem telefonicky, e-mailem nebo při zakoupení lístku. Doba trvání trasy pěšky je 1,5 - 2 hod., Na kole to přejdete za 45 min. - 1 hod. Zpět do Červeného Kláštera se můžete nechat přivézt i kyvadlovou dopravou, jejíž zasávka se nachází u Chatě Pieniny v Lesníci (ta je vzdálena od konečného přístavu cca. 800 m) a cesta k ní trvá cca 30 min.

Pltnícka sezóna začíná 15. dubna a končí 30. října, denně od 8:00 do 17:00 hod. Lístky na splav je možné objednat si telefonicky, prostřednictvím internetu nebo přímo zakoupit v pokladnách a to na hlavním přístavišti vorů v Červeném Klášteře (s možností parkování) a na přístavišti "Pod Lipami" při Muzeu Červený Klášter (bez možnosti parkování).


Nejčastější otázky o atrakci Pltnictví Dunajec, splavování Dunajce - Červený Kláštor

Uvedené vzdálenosti jsou měřeny vzdušnou čarou, skutečná délka cesty může být jiná.
které atrakce se nacházejí v blízkosti?
1
3