Turistický region
Kysuce, Severné Slovensko, Žilinský kraj, Kysucké Beskydy
Našli jste chybu nebo nám chcete doporučit novou atrakci

Poutní místo - Vrch Živčáková

Poloha
Stredné Slovensko, Žilinský kraj, Čadca, Korňa
Oblíbené

Vrch Živčáková se nachází na severu Slovenska nad obcí Korňa, okres Čadca. V roce 1958, se na tomto místě několikrát zjevila Panna Marie Lurdské lesnímu dělníkovi Matoušovi Lasútovi. Bylo to v roce 100. výročí zjevení Panny Marie ve francouzských Lurdech. Od těch dob navštěvují toto místo věřící z blízkého i dalekého okolí a hora je místem mariánské zbožnosti a modlitby, které je posvěcené oběťmi i modlitbami věřících. Na vrchu vyvěrají prameny, kterým lidé připisují léčivé účinky a v blízkosti pramenů je vybudována Kaple Panny Marie pro vizionářku, která zde byla postavena v letech 1992 - 1993.

V roce 2008 bylo toto místo Dekretem mons. Tomášm Galis, žilinský biskupem oficiálně prohlášena za Mariánské poutní místo či místa a místo modlitby. V kapli se konají pravidelné bohoslužby a poutě vždy na jaře a na podzim v neděli a Program pouti je vždy zveřejněn na domovské webové stránce.

Na dvou hlavních přístupových cestách - z Turzovky-Vyšného Konce a z Kornati jsou vybudovány křížové cesty, které mají poutníků povzbudit v modlitbě a rozjímání. Z kornout na horu Živčák byla upravena přístupová cesta a dnes je možné sem přijet autem nebo autobusem až na parkoviště, do blízkosti nového mariánského kostela Panny Marie Matky církve. Vede sem více přístupových chodníků, které za poslední desetiletí vyšlapali tisíce poutníků, pravidelně navštěvující místo spojené se zjeveními Panny Marie Lurdské.Nejčastější otázky o atrakci Poutní místo - Vrch Živčáková

Uvedené vzdálenosti jsou měřeny vzdušnou čarou, skutečná délka cesty může být jiná.
které atrakce se nacházejí v blízkosti?
1
3