Turistický region
Východné Slovensko, Zamagurie, Spiš, Prešovský kraj, Spišská Magura, Pieniny, Ľubovnianska vrchovina
Našli jste chybu nebo nám chcete doporučit novou atrakci

Pramen lásky a Pramen zapomnění

Poloha
Východné Slovensko, Prešovský kraj, Stará Ľubovňa, Vyšné Ružbachy
Oblíbené

Nacházejí se v lázních Vyšné Ružbachy, které patří mezi nejstarší na Slovensku, 5 min. cesty pěšky od hlavního rozcestník u koupaliště Izabela (vede tam místní zelená značka). První písemná zmínka o zázračných účincích vody pochází už ze 16. století. Vyvěrající voda z pramenů pozitivně účinkuje na břišní problémy, zapálené mandle i na bolest hlavy a také je účinná při léčbě revmatických, zažívacích, kožních, plicních a srdečních problémů.

Pramen lásky a Pramen zapomnění, jsou opředené legendami a jedna z nich říká, že by se měl člověk nejprve napít z pramene zapomnění, aby zapomněl na starou lásku a potom z pramene lásky, aby našel novou. Ti, kteří touží zažít věčnou lásku, musí navštívit lázně Vyšné Ružbachy, protože voda z pramenů milencem zaručuje věčnou lásku :-).

Zajímavým zdrojem léčivé vody ve Vyšných Ružbachách je i pramen Kráter, nejznámější a největší travertinový kráter na Slovensku. Je jediným svého druhu, na světě jsou už jen dvě, a to na Novém Zélandu a na Islandu. Minerální voda kráteru svým složením blahodárně působí při léčbě duševních onemocnění, kvůli vysokému obsahu lithia, pomáhá však i při břišních potížích, revmatických, plicních i kožních chorobách.

Lázně Vyšné Ružbachy jsou vyhledávaným turistickým místem a to kvůli krásné přírodě, historii, kultuře, ale zejména termálním lázním. Návštěvníci zde najdou zasloužený odpočinek, relax a především zdraví. Ubytování v lázních viz ZDE.


Nejčastější otázky o atrakci Pramen lásky a Pramen zapomnění

Uvedené vzdálenosti jsou měřeny vzdušnou čarou, skutečná délka cesty může být jiná.
které atrakce se nacházejí v blízkosti?
1
3