Turistický region
Východné Slovensko, Šariš, Prešovský kraj, Čergov, Ondavská vrchovina
Našli jste chybu nebo nám chcete doporučit novou atrakci

Přírodní letní koupaliště Makovica

Poloha
Východné Slovensko, Prešovský kraj, Bardejov, Nižná Polianka
Oblíbené

Bývala požární nádrž, v současnosti přírodní letní koupaliště se nachází severně od města Bardejova, cca 3 km od polských hranic, v Nižné Poliance, pod lyžařským vlekem ve svahu. Koupaliště (50 x 60 m) napuštěné přírodní, pitnou vodou je rozděleno na dvě části, část pro plavce (hloubka vody 3,5 m) a část pro děti (hloubka vody 1,5 m). Teplota vody v závislosti na počasí se v letní sezóně pohybuje v rozmezí 21 - 27 ° C. Součástí koupaliště je i skokanský můstek se dvěma úrovněmi 2 m a 4,5 m.

Areál koupaliště má upravené travnaté plochy s možností opalování se, nacházejí se zde dětské houpačky, trampolíny a houpací sítě, bufety s rychlým občerstvením, venkovní sprcha, vnitřní sprchy s teplou vodou, WC a pračka. Netradiční atrakcí koupaliště je knihovna s posezením pro čtení přímo ve vodě.

Přírodní letní koupaliště Makovica má kapacitu cca 1 500 - 2 000 osob. V ceně vstupného jsou plážové židle, bezdrátové připojení na internet a v případě potřeby je možnost zapůjčení deky nebo osušky. Parkování je zajištěno přibližně 100 m od areálu koupaliště a je bezplatné. V letní sezóně je možné využít i kyvadlovou dopravu na Makovica a zpět - z autobusového nádraží Bardejov.Nejčastější otázky o atrakci Přírodní letní koupaliště Makovica

Uvedené vzdálenosti jsou měřeny vzdušnou čarou, skutečná délka cesty může být jiná.
které atrakce se nacházejí v blízkosti?
1
3