Parková 181
935 87 Santovka
Turistický region
Západné Slovensko, Hont, Dolná Nitra, Tekov, Južné Slovensko, Pohronský Inovec, Nitriansky kraj
Našli jste chybu nebo nám chcete doporučit novou atrakci

Santovka pramen

Poloha
Západné Slovensko, Nitriansky kraj, Levice, Santovka
Oblíbené

Zřídlo minerální vody Santovka je známé již skoro poltisícročia. Prameny se se nacházejí v obci Santovka v jižní části Slovenska, okres Levice. Své první mezinárodní ocenění získala Santovská kyselka na výstavě v Hamburku už v roce 1869. V Santovce se nacházejí tři skupiny minerálních pramenů. Zemitá, zásaditá a uhličitá kyselka je vhodná na některé žaludeční a střevní nemoci, při cukrovce, chorobách ledvin, jater a při katarech horních cest dýchacích. Minerální voda má příznivý vliv na lidský organismus, pomáhá při regeneraci lidského organizmu po fyzické námaze a podporuje duševní zdraví. Obsahuje i lithium, jehož výskyt v minerálních vodách je velmi vzácný. Oblast Santovky je zvláštní tím, že zde mají na výběr vodu obyčejnou, stolovou, ale i léčivou. Tato legendární minerální voda získala na mezinárodních výstavách až 28 medailí.

Provozní budova plnírny byla vybudována v roce 1958. Za budovou v parku je veřejný pramen, který je individuálním zájemcům denně k dispozici na plnění lahví, jen v době od 15:00 do 18:00. Návštěvníci si mohou vodu zdarma naplnit přes hadičku otevřením kulových ventilů.

Během letní sezóny od května, a v době příznivého počasí až do konce září, jsou v Santovce v provozu venkovní bazény, které jsou naplňovány výlučně termální přírodní vodou přímo z geotermálního pramene, nacházejícího se v areálu koupaliště.


Nejčastější otázky o atrakci Santovka pramen

Uvedené vzdálenosti jsou měřeny vzdušnou čarou, skutečná délka cesty může být jiná.
které atrakce se nacházejí v blízkosti?
1
3