Našli jste chybu nebo nám chcete doporučit novou atrakci

Skalnaté pleso

Poloha
Východné Slovensko, Prešovský kraj, Poprad, Vysoké Tatry
Oblíbené

Nadmořská výška: 1754 m.n.m.
Rozloha: 1,23 ha
Maximální hloubka: 2 m

Morénové pleso v Skalnaté dolině pod jižními srázy Lomnického štítu. Navzdory mnohým záchranným zásahem má od roku 1937 proměnlivou hladinu a někdy vysychá. Jeho existenci ohrozily hlavně klimatické, ale i lidské faktory. V blízkosti Skalnatého plesa se nachází astronomické a meteorologické observatoř s hvězdárnou (1786 m.n.m), které bylo založeno v roce 1943 jako historicky první na Slovensku.

Odpočívat a chytat bronz je možné v jedné z nejvýše položených restauraci Restaurant & Café Panorama se sluneční terasou. Restaurace je zařízena v industriálním stylu a nabízí návštěvníkům nádherný panoramatický výhled nejen na okolní tatranské štíty, nejstrmější sjezdovku na Slovensku, Lomnické sedlo, ale i na popradský kotlinu. Pro malé návštěvníky je zde připraven dětský koutek.

Přístup na Skalnaté pleso je možný 4-místní kabinkovou lanovkou z Tatranské Lomnice na mezistanici Start a odtud moderní 15-místní gondolou až na Skalnaté pleso, nebo zeleným turisticky značkovaným chodníkem z Tatranské Lomnice, červeným značkovaným chodníkem tatranské magistrály od Zamkovského chaty a červeným značkovaným chodníkem tatranské magistrály od Chaty u Zeleném plese.Nejčastější otázky o atrakci Skalnaté pleso

Uvedené vzdálenosti jsou měřeny vzdušnou čarou, skutečná délka cesty může být jiná.
které atrakce se nacházejí v blízkosti?
1
3